Möödunud nädalal võttis Antifa koos erinevate äärmuslastega Seattle’i linnas Capitol Hilli naabruskonnas enda valdusesse mõned tänavad, teatas politseile, et nad ei tohi piirkonda siseneda ja püstitas selle takistamiseks barrikaadid.
Seattle on väga vasakpoolne linn ja paistab, et Seattle’i linnapea Jenny Durkham sellise uue vasakpoolse utoopia elluviimise peale reageerida ei kavatse. Tema sõnul meenutab Capitol Hilli autonoomne tsoon (CHAZ) tavalist tänavapidu ja sellest võib kujuneda meeldiv „armastuse suvi“. Tegemist ei olevat relvastatud ülevõtmisega (olgugi, et piirkonda valvavad relvastatud patrullid), vahendab Townhall.
Seattle’i politseiülema Carmen Besti sõnul on tegelikkus siiski teine: „Piirkonnas on toimunud vägistamisi, röövimisi ja erinevaid vägivallaakte ning meil ei ole võimalik [nendeni] jõuda. Piirkonnast saabuvate hädaabikõnede hulk on kolmekordistunud.“ CHAZ-i piirkonnas elavad inimesed räägivad kodutute inimeste ja narkomaanide massidest. Kohalikud ärid on kaevanud politseile, et neilt nõutakse CHAZ-i alal tegutsemise eest maksu. Ja ehkki inimesed saavad hädaabikõnesid teha, ei ole politseil võimalik tsooni pääseda.
Ühes videos on näha, kuidas Antifa surub tänavale pikali lükatud tänavajutlustajat põlvega kaelale, mis on eriti silmakirjalik, arvestades, et just samamoodi käitus politsei George Floydiga. Jutlustaja rabeleb ja karjub: „Te lämmatate mind! Ma olen autonoomse tsooni vaba kodanik!“ Videost võib näha, kuidas üks sõjaväelase välimusega mees teatab talle, et autonoomsel tsoonil on õigus ta välja visata.
Näiteks heitsid okupeerijad tsoonist välja mehe, kes teatas, et on elupooldav aktivist. Terroristid sõimasid teda ja nimetasid teda valgete ülemvõimu esindajaks. Selle kohta puudusid loomulikult igasugused tõendid. Tsoonist aeti välja ka grupp Ameerika Ühendriikide lippe kandvaid inimesi. Okupandid võtsid ühe lipu endale ja valasid selle üle jookidega. Nii palju siis lubatud mitmekesisusest, mida piirkonda üles seatud plakatid suuremeelselt lubavad.
Piirkonna sõjapealikuna tegutseb miljonär Raz Simone. Siin pole midagi imestada, sest vasakpoolsed kinnitavad lakkamatult, et nad kaitsevad nõrgemaid, kuid tahavad oma liidriteks Bernie Sandersi laadseid miljonäre.
Daily Calleri ajakirjanik Shelby Talcotti andmetel ei ole aga sugugi kõik Simone’i liidripositsiooniga päri. Mõned Black Lives Matters aktivistid ütlevad, et Capitol Hilli okupeerimise on üle võtnud anarhistid. Nad ütlevad, et Simone on diktaator, piirkonnas puudub sõnavabadus, puudub usuvabandus, puudub õigus koguneda. Piirkonnas ei tohi tegutseda tänavajutlustajad, seal ei tohi sa olla elupooldaja, ei tohi kanda Ameerika lippu ega koguneda gruppidesse. Elanikelt nõutakse dokumendi näitamist, veendumaks, et neil on lubatud piirkonnas viibida. Inimesed ei tohi siseneda ei kauplustesse ega ka mitte oma koju ilma dokumenti näitamata. Tegemist on täiesti totalitaarse süsteemiga.
Antifa ja teiste äärmusrühmituste relvastatud liikmed patrullivad tänavatel, politsei piirkonda ei pääse, seega ei või iial teada, mis võib juhtuda. Ja mida hakata peale piirkonda ümbritsevate tarade ning blokeeringutega? Vasakäärmuslased ju pooldavad väidetavalt piiride kaotamist. Needsamad inimesed on Mehhiko piirimüüri vastu, kuid käituvad nüüd vastupidiselt oma sõnadele.
On täiesti ilmne, et kogu see märatsemine ja võitlus USA-s ei ole enam seotud rassismiga. Antifa aitas korralda proteste ja muutis need anarhistlikeks ning vägivaldseteks establishmenti vastasteks aktsioonideks. Nad vihkavad politseid, kuna paljud neist, kui mitte enamik, on kriminaalid ja nad ei soovi politsei sekkumist.
Talcott rääkis Fox Newsile, et ehkki okupandid plaanivad jääda piirkonda pikemalt, ei usu ta, et see asi seal kaua kestab. Tema sõnul ei viitsi oma vanemate keldrikorrusel elavama harjunud hellikud pikalt kodutute narkomaanidega koos hängida ja kolivad peagi tagasi koju, kus saavad käia duši all ning süüa ema valmistatud kodutoitu.