Vasakliberaalidel lausa meeldib sildistada – ka surmahaiguse ees hirmul olevate inimeste kohati küll ülepingutatud reaktsioon peab kindlasti mingi halvustava nimetuse saama.
Nii kirjutatakse sellest, kuidas Hiinas tõstvat pead koroona-ksenofoobia, mustanahalisi diskrimineeritavat ja Vene piiri ääres käivat piiri kindlustamine naabrite eest. (Postimees)
Kui koroonaviirus veel kaugel oli, kuid kõik teadsid, et alguse sai see Hiinast, siis hakkasid ka Eesti inimesed vanalinnas ikka veel ringi liikuvate Aasia turistide eest kõrvale hoiduma – mitte sellepärast, et me vihkaks hiinlasi, vaid oma ihu on lihtsalt särgile lähemal ja kuna haigestuda ei taha keegi, on targem eemale hoida.
Kas hiinlased märkasid seda ja kas nad solvusid “ksenofoobide” peale? Ei oska öelda, kuid tänases Eestis lähevad ka eestlased teiste eestlaste eest üle tänava, ikka 2X2 reegli raames. Kas see on “omaviha”?
Hiina Guangzhou linnas on aafriklasi kolme ja nelja tuhande vahel, haigusjuhtumeid nende kogukonnas üle saja, 19 välismaalt saabunute hulgas (BNS) – kuna aafriklased on selgelt eristuv rahvakild, siis torkas see rohkem silma ja neist hakati eemale hoidma.
Ilmselt pingutati mõnevõrra ka üle, aga seda tegid ka aafriklased, kes lasid üle maailma lahti jutu diskrimineerimisest, ning liberaalne maailm läks mõnuga kaasa, kuigi tegelik põhjus oli koroonavastastes meetmetes, mis mustanahalistele ei meeldinud.
Inimesi päritolu järgi sildistada ei ole õige, kuid kui selle taga on reaalne hirm tundmatu ohu ees, siis ei ole see “ksenofoobia”. Kui Helsingist ja Peterburist tuleks teated tuhandetest viiruse ohvritest, siis ei hakkaks vist ka “kõigieestlased” igat soome või vene keeles kõnelejat kallistama, vaid hiiliks tasakesi üle tänava.
Ohutust kaugusest on hea ideoloogilisi silte kleepida, pandeemia epitsentris aga võib hirm nähtamatu surmavikati ees panna tegema ja ütlema asju, millel pole mingit sidet võõravihaga.