Meil on juba oma võõrvõimu suuvoodrid Artemi Troitski, Abdul Turay ja Florian Hartleb, nüüd on neile lisandunud väidetav poliitiline põgenik Andrei Kuzitškin.
Eesti sisepoliitikasse sekkuvad üha enam inimesed, kes on siia tulnud võõralt maalt, saanud siia kodu rajada, ja on nüüd barrikaadidele roninud, et neile sobivas suunas kõmmutada. Nagu üks vene ajakirjanik reaalselt Ida-Ukrainas tegi…
Ilmselt mõne Vene eriteenistuse lähetusega Andrei Kuzitškin loobib loos “EKRE võimuletulek on Eesti mainele kõva löök” väiteid, mis on lausa absurdsed, sest neis pole kübetki tõelähedust, on vaid soov Murometsi kombel lajatada.
“Mul on tekkinud oletus, et EKRE kujutab endast sisuliselt Eesti eriteenistuste erioperatsiooni. Operatsiooni siht on riigi poliitilise maastiku puhastamine, parteisüsteemi täielik ümberkorraldamine, tingimuste loomine olukorra stabiliseerimiseks üheparteilise valitsuse abil. /…/ Üks ebastabiilsuse allikas on suur hulk erakondi täiesti vastassuunaliste sihtidega ja sellega seonduv valitsuskoalitsioonide ebapüsivus.”
Maru värk, kui natsideks tembeldatud erakond, keda Läänes lausa paaniliselt võimu juures näha ei taheta, on järsku “Eesti eriteenistuste projekt”. Siis on süvariigi mõiste kasutusele võtnud Mart Helme ju Arnold Sinisalu käpik või vähemalt partner! Muide, teine “poliitpõgenik” Troitski väitis, et EKRE olevat hoopis Kremli projekt – kuulge, Putini patsaanid, leppige omavahel kokku, kelle omaks te ta kuulutate!
“Seepärast tõmbas tõrvikurongkäik 24. veebruaril Tallinnas ligi nii palju noori: lõppeks on ju õige lustlik sammuda öösel õlg õla kõrval sama erutatud inimestega loitlevate tõrvikute valgel!” Ühiskonnas, kus peavoolumeedia ja kartellierakonnad on aastaid üht erakonda peksnud, tulevad noored tõrvikurongkäigule, sest see on lahe?
“Ma ei imestaks üldse, kui president Kersti Kaljulaid oleks käinud Ühendriikides nimelt ameeriklasi veenmas, et koalitsioon, milles osaleb EKRE, ei kujuta pisimatki ohtu Tallinna ja Washingtoni pikaajalistele suhetele.” No suhted Kaljulaidi ja EKRE vahel on kõike muud kui head, ja Donald Trumpi asemel Nancy Pelosiga kohtunud Kaljulaid EKRE eest sõna kostma küll sinna ei läinud!
“Poliitilise revolutsiooni tulemus on tõenäoliselt mõne aasta pärast Eesti üleminek kolmeparteisüsteemile: Reformierakond, EKRE ja uus sotsiaaldemokraatlikku tüüpi erakond.” Miks mitte EKRE üksi, nagu Venemaal, või kaheparteisüsteem, nagu USA-s?
Kogu Kuzitškini jutt kubiseb sedavõrd absurdustest, et see võiks olla lausa Lobjaka, Krossi või Tarandi kirjutatud, aga miski näitab, et selle on kirjutanud ikkagi eluvõõras venelane, kes tahab Kremlile vabandava žesti teha.
Allikas: Postimees