Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Jaak Madison: Eesti-Vene piirile on kiiresti vaja piiritara

-
05.10.2021
Laadime sisu...

Valgevene režiim kasutab ära olukorda, et Euroopa riigid ei ole suutnud või tahtnudki oma välispiire kaitsta ning Euroopa Komisjon on keelanud kasutada EL-i rahastust piiritarade ehitamiseks, ütles Jaak Madison Euroopa Parlamendis teisipäeval toimunud Valgevene üle toimunud arutelul.

Lisaks rõhutas Madison, et tuleb olla väga ettevaatlik teiste riikide siseasjadesse sekkumisel. “Mis puudutab demokraatiat, siis mitmed eelkõnelejad, head Leedu kolleegid, on rõhutanud vajadust korraldada uued valimised Valgevenes, demokraatlikud valimised. Ja et Lukašenka ei ole legitiimne president. Põhimõtteliselt jah, sellega võib nõustuda. Jah, demokraatlikud valimised on vajalikud. Aga kus ma oleksin väga ettevaatlik, on siiski see, et me ei ole mitte ainult Euroopa Liidu riikidena, vaid ka üleüldiselt Lääne riigid on üritanud kuidagi kunstlikult eksportida demokraatiat kolmandatesse riikidesse. Ehk me läheme õpetama mingeid riike, kuidas nad peavad oma igapäevaelu elama,” ütles Madison ja rõhutas, et täiesti vastuvõetamatu on Valgevene poolt illegaalse immigratsiooni organiseerimine.

Madison sõnas, et naljakal kombel on tänu Valgevenele saanud selgeks ka Euroopa Liidus, et välispiirid vajavad füüsiliselt kaitsmist.

“Ehk siis Valgevene režiim kasutab praegu ära meie nõrkust. Ja meie nõrkus on see, et me viimase 20 või 30 aasta jooksul ei ole piisavalt investeerinud oma välispiiride kaitsesse. Ja alles nüüd me avastasime, et oih, Läti ja Valgevene või Leedu ja Valgevene piiril pole füüsilist tõket, et sealt ei saaks üle jalutada piirist. See on täiesti vastuvõetamatu. Samuti Eesti ja Venemaa piiril ei ole füüsilist tõket piisavalt. Seetõttu mul on väga hea meel, et suund on muutunud ja ma loodan, et ka Euroopa Komisjon kiidab lõpuks heaks selle, et EL rahalisi vahendeid kulutada ka füüsiliste tõkete ehitamiseks,” ütles Madison. (BNS)

Videot näeb ka SIIT