Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Elust ja poliitikast”: kas Kristina Kallase plaan on eesti lapsed venestada?

-
11.05.2024
Laadime sisu...

Rahvuskonservatiivsete naiste vestlussaates ”Elust ja poliitikast” arutlevad EKRE poliitikud Merle Kivest, Helle-Moonika Helme ja Evelin Poolamets päevakajalistel teemadel.

Opositsioon algatas umbusalduse haridus- ja teadusministri Kristina Kallase vastu. Seekord jäi minister ametisse, aga fakt on see, et tema haldusalas käriseb: Eesti maakoolid lähevad kinni, e-eksamid kukuvad läbi, õpetajad streigivad ning mis kõige hullem – eestikeelsele haridusele üleminek muudab paljud eesti koolid osaliselt venekeelseks, kus eesti lastel ei olegi enam päris omakeelset kasvukeskkonda.

Konservatiivsed naised tõdevad, et Eesti e-tiiger lonkab mitmest jalast – läbi kukuvad e-eksamid, kokku jooksevad erinevate ametite serverid, massiliselt lekivad isikuandmed. E-valimisi ei usalda 44% valijatest, ent vaatamata sellele viib valitsus sisse valimisseaduse muudatuse, mille tulemusel peaks tulevikus saama valimistel häält anda ka nutitelefoniga. Saate lõpuosas arutletakse Eesti majanduse olukorra üle.

Eesti on ainus riik Euroopas, kus sisemajanduse kogutoodang on ikka veel languses, mille lõppu ei ole näha. Ettevõtjad, kes on teinud suuri annetusi Reformierakonna valimisvõiduks, kolivad oma ärid naaberriikidesse, kuna seal on majandus stabiilsem. Valitsus on kiindunud eurobürokraatiasse ning loodab majanduse iseeneslikult tõusule, tegemata selleks omalt poolt ühtki pingutust.