Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MART HELME KÕNE TÕRVIKURONGKÄIGUL: Kui oleme koos, siis oleme võitmatud! (VIDEO)

-
24.02.2016
Laadime sisu...
Mart Helme kõne tõrvikurongkäigul 2016

Mart Helme tervituskõne Vabaduse väljakul vabariigi aastapäeva auks korraldatud tõrvikurongkäigul 24.02.2016

Posted by Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on Wednesday, February 24, 2016

Kõik see, mille üle me oleme uhkust tundnud – veretu võit laulva revolutsiooni ajal – ei ole garanteeritud igavesest ajast igavesti, ütles täna tõrvikurongkäigul peetud tervituskõnes Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Me oleme praegu ajahetkes, kus maailm on liigestest lahti. Me näeme, et Euroopa Liit laguneb. Täna tuli sõnum, et Belgia peatas [ajutiselt] oma osaluse Schengeni lepingus. Ungari peaminister teatas, et viib läbi referendumi immigratsiooni küsimuses. Poola valitsus on seadnud Poola rahvuslikud huvid kõrgemale Saksa rahvuslikest huvidest Euroopa Liidus. Me võime öelda, et see pole meile kasulik. Aga me ei saa midagi teha. See on ajaloo kulg. Me teame, et meie idabaaber täristab piiri taga relvi ja ähvardab uute disviiside loomisega. Kelle vastu? Meie vastu,“ kõneles Helme.

„See kõik tähendab seda, et see, mille üle me oleme uhkust tundnud – veretu võit laulva revolutsiooni ajal – ei ole garanteeritud igavesest ajast igavesti. Võib-olla oli see veretu võit avanss, mille eest küsitakse nüüd luna? Aga nii, nagu meie esivanemad on andnud lahingu, isegi kui nad on teadnud, et nad selle kaotavad, nii ka meie oleme valmis Eesti eest seisma. Kui me oleme koos, siis ükskõik, mis tormituul Eestist ka üle ei käi, tegelikult oleme me võitmatud.“

UU