MART HELME KÕNE TÕRVIKURONGKÄIGUL: Kui oleme koos, siis oleme võitmatud! (VIDEO)

Video,
- Updated

Kõik see, mille üle me oleme uhkust tundnud – veretu võit laulva revolutsiooni ajal – ei ole garanteeritud igavesest ajast igavesti, ütles täna tõrvikurongkäigul peetud tervituskõnes Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Me oleme praegu ajahetkes, kus maailm on liigestest lahti. Me näeme, et Euroopa Liit laguneb. Täna tuli sõnum, et Belgia peatas [ajutiselt] oma osaluse Schengeni lepingus. Ungari peaminister teatas, et viib läbi referendumi immigratsiooni küsimuses. Poola valitsus on seadnud Poola rahvuslikud huvid kõrgemale Saksa rahvuslikest huvidest Euroopa Liidus. Me võime öelda, et see pole meile kasulik. Aga me ei saa midagi teha. See on ajaloo kulg. Me teame, et meie idabaaber täristab piiri taga relvi ja ähvardab uute disviiside loomisega. Kelle vastu? Meie vastu,“ kõneles Helme.

„See kõik tähendab seda, et see, mille üle me oleme uhkust tundnud – veretu võit laulva revolutsiooni ajal – ei ole garanteeritud igavesest ajast igavesti. Võib-olla oli see veretu võit avanss, mille eest küsitakse nüüd luna? Aga nii, nagu meie esivanemad on andnud lahingu, isegi kui nad on teadnud, et nad selle kaotavad, nii ka meie oleme valmis Eesti eest seisma. Kui me oleme koos, siis ükskõik, mis tormituul Eestist ka üle ei käi, tegelikult oleme me võitmatud.“

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused