Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: „Me ei toeta seda puna-rohelist eurofanaatilist uut linnavalitsust“

-
28.03.2024
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Mart Helme ütles ETV „Esimeses stuudios“ peetud debatil, et EKRE ei toeta seda puna-rohelist eurofanaatilist uut linnavalitsust, mida praegu üritatakse tati ja traadiga kokku monteerida.

Nii Helme kui ka Keskerakonda esindanud Andrei Korobeinik kinnitasid, et EKRE ja Keskerakond läbirääkimisi ei pea, see oli vaid sotside spinn. Mart Helme kinnitas, et EKRE ja Keskerakonna koalitsiooni moodustamise juttudel puudub sisu. Küll aga lisas, et need kaks erakonda saavad hakata koos uue koalitsiooni otsuseid blokeerima.

“Me kirjutasime küll alla umbusaldusavaldusele, sest me tõepoolest arvame, et Tallinnas on Keskerakond liiga kaua võimul olnud. Aga me ei toeta /…/ seda puna-rohelist eurofanaatilist uut linnavalitsust. Ja ausalt öeldes, nad saavad selle kokku muidugi tati ja traadiga, aga kui me nüüd vaatame seda jõudude vahekorda, siis kui meile ikkagi midagi ei meeldi koos Keskerakonnaga, siis me väga suurepäraselt saame seda blokeerida. See tähendab seda, et teie, lugupeetud, peate istuma kõrvade peal kogu aeg seal ja vaatama, et teil iga viimane kui saadik igal viimasel istungil on kohal, sest vastasel korral võib tulla, hops, mingi umbusaldusavaldus või asi ja te kukute kolinal,” rääkis Helme.

Teemaks oli ka Vene kodanike eemale jätmine kohalike omavalitsuste valimistel. Mart Helme ütles, et tema erakond toetab kõikide kolmandate riikide kodanikelt hääleõiguse ära võtmist, kuid seda küsimust ei saa lahendada linnavolikogu.

“See tuleb tuua sellisel juhul riigikokku ja riigikogus lahendada. Aga riigikogus on meil niimoodi, ma võin tuua mõned näited: me esitasime äsja just ühe eelnõu, et kõik meie igasugused ametlikud koduleheküljed ei oleks enam venekeelsed. Me olime ainsad, kes seda toetasid, et need venekeelsed koduleheküljed kaotataks. Isamaa saadikuid polnud isegi saalis, rääkimata sellest, et nad oleks toetanud meid. Ei toetanud,” rääkis Helme. “Aga nüüd on Isamaal populistlik hobune: võtame Tallinna volikogu otsusega ära venelastel hääleõiguse,” lisas ta.

 

Allikas: ERR