Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Video | Martin Helme: „Peaasi, et valitakse EKRE-t, see on kõige tähtsam!“

-
20.05.2024
Laadime sisu...

Täna olid ERR-i veebisaate “Otse uudistemajast” stuudios Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja esinumber Martin Helme ja nimekirja ankrumees, praegune eurosaadik Jaak Madison.

Kui rahvuskonservatiive pooldavad inimesed valimistel välja tulevad, ei ole välistatud, et mõlemad pääsevad ka Euroopa Parlamenti Eesti huvide eest seisma. Uuringute järgi ollakse kahele mandaadile praegu üsna lähedal.

Reitingutes on praegu esikohal sots Marina Kaljurand ja reformierakondlane Urmas Paet. Aga kuna valimisteni on veel aega, siis võib kõik muutuda.

Jaak Madison ütles, et tal oleks väga huvitav näiteks vaadata või jälgida debatti, kus osalevad Marina Kaljurand ja Urmas Paet. Ja teemaks oleksid näiteks suurperedelt rahade äravõtmine, automaksu kehtestamine, kütuseaktsiisi tõus, käibemaksutõus, maamaksutõus näiteks. „Meil on eraomanike kinnistutel üle 500 000 inimese ja neile kõigile tahab seesama Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond lükata korraliku maksulaeka kaela. Mida need kaks kandidaati kostavad siis nende küsimuste teemal? Kas see toetus püsib ka siis?“ küsis Madison.

Martin Helme tuletas meelde, et Urmas Paet on samas parteis, Marina Kaljurand on samas parteis, kes täna, pärast seda, kui nad lubasid valimistel, et pensionid on tulumaksuvabad ja pärast seda, kui nad lubasid veel paljut, tegelikult vähendavad pensionid tulumaksumuudatusega ja pensioni indekseerimise muudatusega. „Ja kui valija neid parteisid premeerib, siis peab valija lihtsalt väga selgelt endale aru andma, et ta on andnud loa edasi ka käituda endaga nii, nagu siiamaani on käitutud,“ toonitas Helme.

EKRE esimees Martin Helme rõhutas, et kui ta osutub valituks, siis kindlasti ei kao ta Eestist ära ega loobu ka erakonna juhtimisest. „Mul on tõesti aastate jooksul välja kujunenud väga hea töine suhe kõikide teiste Euroopa konservatiivsete rahvuslike erakondade juhtidega,“ lisas ta.

„Ma arvan, et suures pildis me mõlemad esindame ju erakonna seisukohti Euroopa-ülestes küsimustes. Olgu selleks roheäärmuslus, pealetung ühiste maksude kehtestamiseks, olgu see migratsioonipoliitika tsentraliseerimine – needsamad küsimused, me oleme samadel seisukohtadel. Et kui tuleb hääletus näiteks Strasbourgist täiskogu istungil, siis ma võin kihla vedada, et 95 protsendil juhtudel me hääletaksime ühtemoodi, et vahet ei ole,“ rääkis omakorda Madison.

Omavahelist konkurentsi puudutades ütles Martin Helme: „Mult on vahel küsitud, et kas siis on piinlik, kui Jaak Madison saab minust rohkem hääli. Ja ma vaatan, Urmas Reinsalu (Isamaa) ühel käel on endine sots Urve Palo, teisel käel on endine keskerakondlane (Jüri Ratas) – kiidab neid, saab mõlemast vähem hääli võib-olla, ja keegi ei küsi, kas tal on piinlik.“

 

Allikas: ERR