VIDEO: Varro Vooglaid: Konservatiividele on olulised perekond, vabadus ja rahvusriik

Eesti, Video,
- Updated

Sihtasutus Perekonna ja Traditsioonide Kaitseks (SAPTK) korraldas teisipäeval Tallinnas Õpetajate majas saalitäiele publikule konservatiivse konverentsi, kus peeti kaks paneeldiskussiooni, millest ühes arutleti konservatiivide punaste joonte üle ja teises selle üle, kas Eestis on võimalik konservatiivne pööre.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid rääkis, et olukord on räbal: „Kui me vaatame neid inimesi, kes on end välja käinud konservatiivina, siis me näeme, et tegelikult pole nad avalikult astunud ühtegi sammu ühegi konservatiivse printsiibi eest.“ Ta nimetas seejuures endist IRL-i endist esimeest Margus Tsahknat.

„Väga oluline on see, et konservatiivsed jõud tuleksid kokku ja defineeriksid need punased jooned, millest taganeda ei saa,“ ütles SAPTK juhatuse liige Markus Järvi.

Vooglaid nimetas nendeks mitut moraalset põhimõtet, aga ka näiteks riikliku iseseisvuse ideaali hoidmist.

Diskussioonides osalesid peale Vooglaiu ja Järvi veel Riigikogu liikmed Jaak Valge ja Henn Põlluaas, kolumnist Ivan Makarov, teoloog Malle Pärn, kirjandusteadlane Maarja Vaino ja Tiit Madisson.

UU

Kommentaarid

One commentOn VIDEO: Varro Vooglaid: Konservatiividele on olulised perekond, vabadus ja rahvusriik

  • Avatar

    Irl ei ole olnud kunagi konservatiivne , miks nimetab Varro tsahknat konservatiiviks? Tsahkna ju v6ib olla neokonservatiiv Aga rahvusluse ja konservatiivsusega ei ole tal kyll mingit pistmist 2kki on kalasilm mihkelson ka konservatiiv?

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused