VIDEO: Artur Sirgu ausamba pidulik avamine toimus Amblas 25. septembril

Eesti, Video,

Riigikogu liige Jaak Madison räägib Uutele Uudistele antud intervjuus sellest, kui palju aega, vaeva ja närvirakke läks legendaarse vabadussõjalase Artur Sirgu ausamba rajamiseks, kuid nüüd on see lõpuks valmis ja pidulikult avatud.

SA Mälestusselts “Artur Sirk” juhatuse liige Jaak Madison meenutas, et 118 aastat tagasi sündis lähedal asuvas Sepa talus poisslaps, kelle ilmaletulekul ei teadnud keegi arvata sõjakangelase sündi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Madison lisas, et ausammas annab inimestele  teada sellest panusest, mille sõjasangar andis Eestile, sealhulgas ka üritusele tulnud Ambla kooli õpilastele, kes teavad ja hindavad naaberkülas sündinud Arturit. Ta tuletas eraldi meelde 1934. aasta 12. märtsisündmusi, mis tõid kaasa Artur Sirgu surma. “Tema surm oli seotud sel ajal Eestis tehtud poliitiliste otsustega,” märkis ta.

Kuigi Sirk ei pälvinud ei au ega lugupidamist oma elu jooksul, on ausamba näol sellest vähemalt osagi tänuvõlga selle Eesti kangelase ees tasutud.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused