VIDEO: Aseri rahvas võitleb kinnisvara kokku ostva võõra usuorganisatsiooni vastu

Eesti, Video,
- Updated

Lääne-Virumaa idaservas asuva Aseri aleviku rahvas pole nõus sellega, et kohalik omavalitsus soovib müüa sealset rahvamaja võõrale usulahule, kelle esindajad on väikeses asumis juba erinevat kinnisvara kokku ostnud ja suruvad seal peale oma usku.

Aseris on korraldatud rahvakooselkuid, pikette, korjatud üle tuhande allkirja, kuid erilist usku pole vallajuhtidesse olnud. Nad leiavad, et elu on pärast Viru-Nigula valla ja Lääne-Virumaaga ühinemist selles mereäärses kohas veelgi halvemaks läinud. Kohalike mure on see, et võõrad sektiliikmed ostavad kinnisvara kokku ja teevad Aserist oma usukantsi. Nüüd on löögi all Aseri kultuurimaja.

Kohalike murega on end kursis hoidnud ka Lääne-Virumaalt Riigikokku valitud Anti Poolamets (EKRE), kes leiab, et kultuuritempel peab jääma oma liistude juurde.

Viru-Nigula vallavanema Einar Vallbaumi sõnul on kultuurimaja müümise plaan praegu külmutatud.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused