Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO | Automaksu surutakse jõuga läbi. Martin Helme: see valitsus ehitab meile uut pärisorjade ühiskonda

-
06.06.2024
Laadime sisu...

Vaatamata opositsioonierakondade vastuseisule, lõpetas riigikogu eile kell 14 alanud ja neljapäeva varahommikuni kestnud istungil mootorsõidukimaksu eelnõu teise lugemise. EKRE esimees Martin Helme rääkis eilsel automaksu vastasel meeleavaldusel, et meil ei ole valitsus, kes muretseks inimeste pärast, meil on valitsus, kes ajab riigi kindla käega pankrotti ja piirab vabadust.

Valitsuse algatatud mootorsõidukimaksu seaduse eelnõu kohaselt kehtestatakse Eestis alates järgmise aasta algusest kaheosaline mootorsõidukimaks. Eelnõu järgi hakkab maks koosnema esiteks osast, mida tasub mootorsõidukiomanik iga-aastaselt liiklusregistris registreeritud sõidukitelt. Sõiduautode mootorsõidukimaksu määr hakkab koosnema baasosast, CO2 eriheite osast ja täismassi osast. Teiseks kehtestatakse mootorsõiduki registreerimistasu, mida makstakse sõiduautode ja kaubikute liiklusregistris registreerimisel. Maks muudab sõiduautode soetamise ja omamise praegusega võrreldes oluliselt kallimaks.

EKRE saadikutest võtsid selle eelnõu vastu sõna Rain Epler, Helle-Moonika Helme, Arvo Aller, Kert Kingo, Henn Põlluaas, Siim Pohlak, Rene Kokk ja Varro Vooglaid.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Isamaa ja Keskerakonna fraktsioon tegid ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada, kuid see ei leidnud täiskogus toetust. Katkestamise poolt oli 21 ja selle vastu hääletas 47 riigikogu liiget.