Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO | Martin Helme e-valimistest: seda süsteemi ei usalda väga suur osa elanikest, see süsteem tuleb korda teha

-
10.05.2024
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ettepanekul toimus täna riigikogu suures saalis olulise tähtsusega riikliku küsimuse „E-valimised – oht demokraatiale“ arutelu.

Erakonna esimees Martin Helme juhib tähelepanu, et avaliku arvamuse uuringute kohaselt pole ühiskonnas e-valimiste vastu piisavalt usaldust. „Kui ligi 40 protsenti valijatest arvab, et viimaste riigikogu valimiste e-hääletus ei olnud aus, siis on võimu legitiimsus kahtluse all,“ ütles Martin Helme.

Tema sõnul leiab EKRE  jätkuvalt, et Eestis peaks e-valimised lõpetama vähemalt niikauaks, kui töötatakse välja usaldusväärne ja põhiseadusele vastav viis nende läbiviimiseks. “Eesti on ainus riik Euroopas, kus internetihääletus sellisel kujul kasutusel on. Euroopas ollakse seisukohal, et veebihääletus ei taga salajasust ja see muudab võltsimise liiga lihtsaks. Peale selle ei ole Eesti e-valimistel tagatud meie põhiseaduses nõutud ühetaolisus, sest e-hääletuse viis erineb paberhääletamise viisist. Praegusel kujul tekitab e-valimine usaldamatust valimistulemuste vastu ja kahtlusi riigivõimu legitiimsuses.“