Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO I Poolametsad nautisid koos perega Võidupüha Narvas

-
23.06.2024
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on tõeline pereerakond, seda tõestasid ilmekalt Poolametsad, kes olid tulnud Narva Võidupüha tähistama terve perekonnaga. Ajaloolasest perepea Anti Poolamets on kaitseliitlane ja riigikogu EKRE fraktsiooni liige, nagu ka tema kaasa Evelin Poolamets, kes on üksiti ka värskelt EKRE aseesimees. Nende vanem tütar Helis osales paraadil kodutütarde rivis. Kaasas oli ka noorem tütar Meril.

Patriootlikule ja konservatiivsele perele oli Eesti Võidupüha tõeline pidupäev ning nad nautisid koos seda täiel rinnal.

Võidupühaga tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landesveeri üle 23. juunil 1919 ja see on ka “eestlaste kõigi aegade võitude ja võitluste mälestuspäev, meenutamaks Lembitu päevil alanud lakkamatut võitlust eesti rahva olemasolu ja poliitilise vabaduse eest.” Paraad toimub Narvas teist korda. Esimest korda marsiti seal 1996. aastal.

Võidupüha paraadi peetakse taasiseseisvunud Eestis 1994. aastast. Alates 2000. aastast korraldab paraadi Kaitseliit.

Võidupüha paraadil Narva Peetri platsil sai näha nii Eesti kaitseväe kui ka liitlaste lahingutehnikat.

Narvas rivistusid üles kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad Kirde maakaitseringkonnast. Platsil sai marssimas näha Kirde maakaitseringkonna snaiprirühma ja võitlusgrupi võitlejaid.