Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO | Rain Epler “Valimisstuudios”: rohepööre on ideoloogiline äärmuslus

-
14.05.2024
Laadime sisu...

ETV “Valimisstuudios” rääkisid Euroopa Parlamendi valimistel kandideerivate erakondade poliitikud Euroopa majanduse konkurentsivõimest, energeetikast ja rohepöördest.

Stuudios väitlesid Rain Epler (EKRE), Lauri Laats (Keskerakond), Liisa-Ly Pakosta (Eesti 200), Rasmus Lahtvee (Rohelised), Riina Sikkut (SDE), Annela Anger-Kraavi (Parempoolsed), Yoko Alender (Reformierakond) ja Jüri Ratas (Isamaa). Saatejuhid Liisu Lass ja Andres Kuusk.

Kas toetate rohepöörde kiiret elluviimist?

Epler sõnas, et rohepööre on ideoloogiline äärmuslus, kuidas suurelt hulgalt inimestelt ja ettevõtetelt raha ära korjata ja anda kitsale huvigrupile. “Majandusele on see kahjulik. Näiteks Saksamaa tööstus kolib mujale ja pakib ennast kokku. Energeetikas on ka USA osariike, kes on läinud üle taastuvenergeetikale, aga see ei vea välja,” rääkis Epler.

Kas põlevkivi kaevandamisega tuleks jätkata?

Epler oli veendunud, et energiajulgeoleku tagavad põlevkivi, tuumaenergia ja Euroopas kivisüsi. “Põlevkivi on meil endal olemas ja meil on teaduslik võimekus, kuidas seda kasutada. Tuul ja päike on keskkonnakahjulikud energiatootmise viisid, aga Prantsusmaa ehitas 1970-ndatel edukalt tuumajaamasid ja nüüd nad praegu naudivad seda,” rääkis Epler oma ideedest energeetikas.

“Me peaksime töötama selles suunas, et meil oleks vähemalt sama või soodsam elektrihind, mis Soomes. Subsiidiumid tuleb ära kaotada – siis tuule- ja päikeseenergia lendavad kohe vastu taevast, sest need on arenenud täna ainult subsiidiumide toel,” rääkis Epler.

Saates vastasid osalejad ka valijate küsimustele.

Kas Euroopa majanduse konkurentsivõime tõstmine on realistlik?

Epleri sõnul on bürokraatiast saanud suur probleem. Ta tõi näite, et Elon Musk lasi ettevõttes ühe tiimi lahti ja hakkas ükshaaval neid töötajaid tagasi palkama, keda päriselt vaja läks.

Epler sõnas ka, et tuleks vastu seista sellele, et riik korjab maksudena raha, mille suunab hiljem neile, kes on olnud lobitöös edukad.