VIDEO ja GALERII: Protestimeeleavaldus Rail Balticu dokumentide salastamise vastu

Eesti, Video,
- Updated

Täna toimus protestimeeleavaldus Rail Baltic ümber toimuva dokumentide salastamise vastu. Toome sellest teieni mõned hetked ja osalejate mõtted.

Kodanikuühendus Avalikult Rail Balticust küsis ministeeriumilt dokumente, mis võimaldaks avalikkusel tutvuda RB projekti hetkeolukorraga ning olla kursis selle edenemise protsessiga. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium edastas dokumendid kinnikaetud kujul, mis on vastuolus läbipaistva asjaajamise põhimõtetega ja tekitab tõsiseid küsimusi. Sellest johtuvalt toimuski täna protestimeelevaldus Rail Baltic ümber toimuva jätkuva salatsemise vastu. Salatsemist põhjendatakse  ärisaladusega, kuigi kogu raha projekti heaks võetakse Eesti ja Euroopa maksumaksja taskust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Dokumentide avalikustamise sooviga pöördus Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium poole Riigikogu liige Artur Talvik, kes edastas vastava taotluse 9. oktoobril majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile. Seepeale pakkus Simson Talvikule võimalust sobival ajal soovitud dokumentidega ministeeriumi ruumides tutvuda. Kaasa tuli ja Riigikogu liikmest kogenud jurist Igor Gräzin.

Samas andis minister teada, et seadused ei luba piirangutega dokumentides esitatud informatsiooni kolmandatele isikutele edastada, Avalikkuses on hämmastust tekitanud ka teine Simsoni väljaütlemine, et RB dokumentide lausaline ja valimatu avaldamine võib rikkuda meie suhteid Läti ja Leeduga ning kahjustada Eesti mainet rahvusvahelisel areenil.

Dokumentidega tutvumine ministeeriumis ja protestimeeleavaldus Rail Balticu ümber toimuva salatsemise vastu olid koondatud ühtseks aktsiooniks. Vaata lähemalt juuresolevast videost ja galeriist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused