VIDEO: Kalle Grünthal: “Laste ärakasutamine kliimavõitluses on ebaeetiline”

Eesti, Video,
- Updated

Täna keskpäeval korraldati Toompea lossi ees niinimetatud kliimastreik, kuhu kogunes hulk plakatitega noori. EKRE saadik Riigikogus Kalle Grünthal leiab, et õpilaste selline ärakasutamine koolitundide arvelt, on ebaeetiline.

ÜRO-s juba 1989. aastal vastu võetud lapse õiguste konventsiooni vastu, kus muuhulgas on märgitud, et lapsel on õigus haridusele, kuid samal ajal on tal ka kohustus koolis käia. Samuti määratleb konventsioon ära, et kuna lapsed ei suuda oma õiguste ja huvide eest alati ise seista, vajavad nad täiskasvanute abi ning kaitset. Muuhulgas tuleb last kaitsta vaimse vägivalla eest ning teda ei tohi ära kasutada ja kuritarvitada teiste isikute eesmärkide saavutamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eriti alatu näitena toob Grünthal välja Greta Thunbergi, kes põeb Aspergeri sündroomi, mis kuulub autismisarnaste psüühikahäirete hulka. Aspergeri sündroomiga inimesed mõistavad maailma teistest erinevalt ning osa inimese olemusest tundub neile võõrastav ja ebaloomulik.

„Minu jaoks on äärmiselt häbiväärne ja alatu, et kahtlase maiguga eesmärkide saavutamiseks jäetakse kõrvale lapse õiguste konventsioonist,“ räägib Grünthal.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused