Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Lennukompanii SAS multikultireklaam ajas skandinaavlased marru

13.02.2020
Laadime sisu...

Portaal Voice of Europa vahendas, et Skandinaavia juhtiv lennufirma SAS on oma uue reklaamiga avalikkuse marru ajanud – inimesed nimetavad seda globalistlikuks ja multikultuurseks propagandaks.

Vaidlusalune reklaam kuulutas kogu Skandinaavia kultuuri laenatuks – alustades viikingitest, tuulikutest ja jalgratastest ning lõpetades kuulsate rootsi lihapallidega, mis on pärit Türgist. Lisaks teatab mustanahaline mees reklaamis, et tema ei ole kuidagi parem oma viikingitest esivanematest.

Reklaami alguses väidetakse, et Skandinaavias ei ole tegelikult mitte midagi tõeliselt originaalselt ja seejärel minnakse edasi loeteluga asjadest, mille üle rootslased, norrakad ja taanlased uhkust tunnevad, kuid mille reklaam tembeldab kopeerimiseks.

Sedalaadi enese mitteväärtustamine peaks justkui kandma positiivset sõnumit: kõik nn Skandinaaviale omased asjad on tegelikult toodud teiste rahvaste juurest ja võetud siis üle.

Reklaam ei osutunud paraku väga populaarseks. Selle asemel, et veenda inimesi ostma SAS-i kodulehe kaudu lennupileteid ja lendama välisriikidesse, hakkasid inimesed massiliselt väljendama oma pahameelt reklaami osas.

Siin on mõned näited SAS-i sotsiaalmeediakontodele saadetud sõnumitest:

„Milline ebameeldiv video!“

„Nüüd olete küll endale jalga tulistanud.“

„Pagana ajuvabadus ja enesevihkamine.“

„Mis on päriselt skandinaavialik? Tuleb välja, et mitte miski.“

„Reklaami tehes oleks kasulik jälgida, et mõtlemapanev stsenaarium ei läheks segamini provokatiivsega.“

97% vaatajatest andis reklaamile SAS-i YouTube’i kanalil negatiivse hinnangu. Kriitika ja ebaõnnestumise järel võttis SAS reklaamklipi maha.