VIDEO: Leo Kunnas: jälgime Türgis toimuvat murega

Maailm, Video,
- Updated

Türgi väed alustasid eile Süüria põhjaosas pealetungi kurdide omakaitseüksuste vastu. Riigikogu liige, reservkolonelleintant Leo Kunnas leiab, et meie jaoks on tegemist delikaatse teemaga, sest ühelt poolt on Türgi Eesti partner NATO-s ja USA meie liitlane, teisalt kipub meie sümpaatia väikerahvana rõhutute poole.

Pealetungist andis teada Türgi president Recep Tayyip Erdogan, vahendab BBC. Türgi ajakirjanduses avaldatud plaani järgi alustatakse rünnakut droonide, lennukite ja suurtükiväe löökidega, siis sisenevad kurdide territooriumile põhja ja lääne poolt Türgi väed ja nende Süüria mässulistest (türkmeenid ja araablased) liitlased. Maavägede sissetungi oodatakse kolmapäeva õhtul või öösel. Rünnaku on hukka mõistnud Saksamaa ja Prantsusmaa koos paljude teiste EL-i riikidega, nende seas Eesti. USA kongressi mõjukad liikmed ähvardasid kolmapäeval Türgit pealetungi eest sanktsioonidega. Protesti on avaldanud ka Venemaa, Iraan ja Süüria ametlik valitsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kurdide juhitud Süüria Demokraatlike Jõudude (SDF) teatel hukkus operatsiooni esimesel päeval Türgi õhulöökides ja kahuritules kolm nende võitlejat ja viis tsiviilisikut.

Türgi soovib Türgi ja Süüria piiri lähistele luua puhvertsooni, kus pole kurdi võitlejaid, keda Ankara peab terroristideks, kes on liidus kurdi mässulistega Türgis. Samas piirkonnas elab palju Süüria põgenikke.

Kurdide juhitud tsiviiladministratsioon Kirde-Süürias tegi “üldmobilisatsiooni” üleskutse kogu piiri ulatuses Türgiga.
USA president Donald Trump teatas pühapäeval ootamatult, et USA väed astuvad enne Türgi operatsiooni kõrvale, mis tähendab seniste liitlaste kurdide sisulist hülgamist. USA tegi kurdidega tulemuslikku koostööd islamiäärmuslaste rühmituse ISIS kukutamiseks Süürias.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused