VIDEO: Maarja Vaino: Eesti ühiskond vajab rahunemist

Eesti, Video,
- Updated

Kirjandusteadlane Maarja Vaino leiab, et Eesti ühiskond vajab hädasti rahunemist ning selleks on vaja konservatiivset pööret.„Taasiseseisvumisperiood on olnud tohutult intensiivse,“ ütles Vaino, lisades, et nii meie ühiskonnas kui ka mujal maailmas on toimunud väga palju muudatusi, alates tehnoloogilistest, lõpetades mentaalsete muudatustega.

Ta meenutas lavastaja Mati Undi ütlemist kiiruse ja pidurdamise kohta – mida suurem on kiirendus, seda pikem on pidurdus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Mulle tundub, et teatud alalhoidlikkus ja konservatiivne lähenemine ongi selleks, et me suurel kiirusel vastu puud ei sõidaks,“ ütles Vaino.

Ta nõustus väitega, et ühiskond on selgelt polariseerunud ja seda mitte ainult Eestis, vaid ka mujal maailmas.

„Vabas ühiskonnas võiksid inimesed rääkida vabalt, olla erinevatel arvamustel, diskuteerida ilma, et sellega kaasneks loobumine perekondlikust läbikäimisest ja üksteist vihkav õhustik,“ ütles Vaino, soovitades mõlemale poolele jätta teisele poolele õigus arvata teisiti.

Maarja Vaino esines sel nädalal korraldatud konservatiivsel konverentsil.

UU

2 commentsOn VIDEO: Maarja Vaino: Eesti ühiskond vajab rahunemist

  • Avatar

    … veel mainida “Vabas ühiskonnas saavad inimesed rääkida vabalt, kartmata kaotamata töökohta, sõpru, ning ilma et kaasneks sellega valitsuste repressioonid”.

    just. Tõesti, miks on nii et ainult neid arvamusavaldusi lubatakse mis toetavad propagandat? Seega mis vabast ühiskonnast saab siin rääkida kui on sätitud sisse tsensuur, et mida üldse tohib öelda, arvata, ning on maha pantud piirid et kusmaalt kuhuni tohib üldse rääkida. Ka ei arutleta teemasid lõpuni, või keelatakse “teatud teemad” öeldes et “sellel ei ole akadeemilist väärtust”, ent samal ajal pressitakse peale hoopis teisi teemasid mis kedagi normaalselt ei huvita, ent on vaid propagandamasina huvides.

    Oli aeg kui lenini teoste korrutamine oli üks neist juradest, ja olid ka ülikoolis sellised tunnid varased. Ei imesta kui sama jampsimine hakkab homo/pedofiili/feministide teemal, ning hakatakse kurgust alla toppima ka teise maailmas6jas toimunu propagandat et “oi kui halb on konservatism”.

  • Avatar

    Kallis Maarja, püüa seda ka Urmas Vadile selgeks teha, hoidku kütet kokku, pole vaja hüsteeriat rohkem kütta. Tema päevakommentaaride aegu tahaks raadio kinni panna, sest on teada, mis sealt tuleb. Teile aga kõike head!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused