VIDEO: Mart Helme võrkpallist Saaremaal: tahame selgusele jõuda, et õhk puhtaks saaks

Eesti, Video,
- Updated

Siseminister Mart Helme (EKRE) tunnustas täna ETV saates “Esimene stuudio” Saare maavanemat Madis Kallast selle eest, et ta otsustas ametist tagasi astuda, samuti tahab ta saada selgust Hanno Pevkuri kui võrkpalliliidu presidendi rollist.

“Eks see on tema sisetunnetus. Kui me vaatame seda, et Eestis surnud inimestest on pooled olnud seotud Saaremaaga, on tal ilmselt üsna mõru meel ja ta tahaks näidata, et ta ei vaata kalasilmadega seda kõike pealt,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta ei välistanud, et rahvusvahelise võrkpallivõistluse korraldamine Saaremaal ajal, kui otsus avalikkuses juba kõvasti kriitikat sai, oli korraldatud võrkpalliliidu presidendist Hanno Pevkuri kui endise siseministri telefoniõigust ära kasutades, saades oma mõjuvõimuga kätte vajaliku loa terviseametist. Seetõttu tahab ta otsuse sündimises selgusele jõuda, et õhk puhtaks saaks.

Helme kinnitas ka, et eriolukorda pikendatakse kindlasti aprilli lõpust edasi. Ta möönis, et ühiskonnas on tekkinud sellest arusaamisega teatav dissonants olukorras, kus peaminister on öelnud, et võime hakata arutama teatud leevenduste tegemist, kuid tema sõnul võivadki need kaks asja käia käsikäes.

“See ei tähenda, et eriolukorda ei pikendata,” toonitas ta, lisades, et pikendama peaks sisuliselt kõiki praegu kehtivaid erimeetmeid.

Nendele, kes viitavad, et teistes riikides juba leevendatakse piiranguid, miks Eestis ei leevendata, vastas Helme, et nendes riikides on piirangud ka Eestist karmimad olnud.

Tema hinnangul on mõistlik ära kannatada, et haiguse perspektiiv selgelt suuna allapoole võtaks ning seejärel võib hakata järk-järgult meetmeid leevendama. .Kui seda teha juba maikuus, on aga tõenäoline, et haiguse levik taas laieneb ning meetmeid peab taas karmistama hakkama, mis on palju halvem variant.

“Pigem kannatame mõned nädalad või kuu kauem, et sellist tagsilööki ei tuleks,” leidis ta, tuues näiteks Singapuri. Lõuna-Korea ja Leedu, kus ongi tagasilöögid juba toimunud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused