VIDEO: Mart Helme võrkpallist Saaremaal: tahame selgusele jõuda, et õhk puhtaks saaks

Eesti, Video,
- Updated

Siseminister Mart Helme (EKRE) tunnustas täna ETV saates “Esimene stuudio” Saare maavanemat Madis Kallast selle eest, et ta otsustas ametist tagasi astuda, samuti tahab ta saada selgust Hanno Pevkuri kui võrkpalliliidu presidendi rollist.

“Eks see on tema sisetunnetus. Kui me vaatame seda, et Eestis surnud inimestest on pooled olnud seotud Saaremaaga, on tal ilmselt üsna mõru meel ja ta tahaks näidata, et ta ei vaata kalasilmadega seda kõike pealt,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta ei välistanud, et rahvusvahelise võrkpallivõistluse korraldamine Saaremaal ajal, kui otsus avalikkuses juba kõvasti kriitikat sai, oli korraldatud võrkpalliliidu presidendist Hanno Pevkuri kui endise siseministri telefoniõigust ära kasutades, saades oma mõjuvõimuga kätte vajaliku loa terviseametist. Seetõttu tahab ta otsuse sündimises selgusele jõuda, et õhk puhtaks saaks.

Helme kinnitas ka, et eriolukorda pikendatakse kindlasti aprilli lõpust edasi. Ta möönis, et ühiskonnas on tekkinud sellest arusaamisega teatav dissonants olukorras, kus peaminister on öelnud, et võime hakata arutama teatud leevenduste tegemist, kuid tema sõnul võivadki need kaks asja käia käsikäes.

“See ei tähenda, et eriolukorda ei pikendata,” toonitas ta, lisades, et pikendama peaks sisuliselt kõiki praegu kehtivaid erimeetmeid.

Nendele, kes viitavad, et teistes riikides juba leevendatakse piiranguid, miks Eestis ei leevendata, vastas Helme, et nendes riikides on piirangud ka Eestist karmimad olnud.

Tema hinnangul on mõistlik ära kannatada, et haiguse perspektiiv selgelt suuna allapoole võtaks ning seejärel võib hakata järk-järgult meetmeid leevendama. .Kui seda teha juba maikuus, on aga tõenäoline, et haiguse levik taas laieneb ning meetmeid peab taas karmistama hakkama, mis on palju halvem variant.

“Pigem kannatame mõned nädalad või kuu kauem, et sellist tagsilööki ei tuleks,” leidis ta, tuues näiteks Singapuri. Lõuna-Korea ja Leedu, kus ongi tagasilöögid juba toimunud.

9 commentsOn VIDEO: Mart Helme võrkpallist Saaremaal: tahame selgusele jõuda, et õhk puhtaks saaks

 • Avatar

  Aga see suur Kallas…mis tema peas toimub, et end Pevkuri ja terviseametnike eest ohverdas. Kuigi ka tema pole süütu aga suu oleks võinud ikkagi oma rahva nimel lahti teha, kes, kus ja millal otsustas riskida. Oli ju ammugi teada Itaalia seis, kellel kuulsus kibeles koroona hinnaga südames, Kallas vaikib ime, et ketukat pole saanud

 • Avatar

  Andres Kuusk on muutunud reformierakondlaste kaitseingliks – ühes eelmistes saadetes kaitses ta Andrus Ansipit ja nüüd nagu tehtaks Pevkurile liiga, kuigi pooled esti koroonasurmad on Saaremaal.

 • Avatar
  Ohvriand, mis ju ei aita

  Tundub, et saarlane Kuusk siiski on, sest ö oli kõnes tuntav aga, et sots, see juba näitab viga mõtlemises. Muidugi kasutas Pevkur mõjuvõimu terviseametiga suheldes, kus resideeruvad nendepoolt paika pandud ametnikud.Nüüd siis Kuusk alandab ennast oma rahva ees ja ohverdab ennast jäägitult reformile, no mis heapärast ometi. Valige ikka sotse ja reffe, kui sellest veel väheks jäi, kulla saarlased!

 • Avatar

  Üha rohkem hakkab tunduma, et valimistest ei ole mingit kasu. Kuskile ministritoolile võib sattuda ükskõik kui õige inimene, aga tegelikke protsesse riigis juhib ikkagi korrumpeerunud riigiaadel koos soppa levitava libameediaga. Tuhanded nakatunud, kümned surnud ja ei mingit uurimist. Juba eos võetakse arglik seisukoht, et tegemist oli “kogemata mõtlematu lohakusega”, sest vastasel juhul võiks päevavalgele tulla midagi mis on väga inetu. Keegi astub tagasi, keegi edasi ja kogu moos. Reaalne vastutus on olematu. Koroonasse kärvanud ja nakatunud närigu muru. Tööst ilmajäänud inimesed ja rusudes ettevõtetega ettevõtjad närigu muru. Saarlased närigu muru. See viimane ei olegi võib-olla midagi nii halba, sotside valijad tundku oma valikute tagajärgedest mõnu.
  Samas on selge, et midagi uurida on praktiliselt võimatu. Ka politsei ja prokuratuur on läbi teinud pooleteise aastakümne pikkuse hoolika kaadri selekteerimise ning oma koha vajalikkust riigiaadli toiduahelas paljude kuritegudega tõestanud. Me elame riigis mis igati meenutab kolmanda maailma ülalt alla korrumpeerunud banaanivabariike, kus riigiametites töötavad palju ohtlikumad kurjategijad kui tänavatel ja nad on palju paremini organiseerunud, lisaks on neil läbi vildakate seaduste ka õiguslik kaitse. Ning kui nad isegi “maja võidab alati” reegleid rikuvad, siis on nad tänu täielikule ringkaitsele praktiliselt puutumatud. Riigiaadel on vastutustunde puudumisest hullunud ja Eesti Vabariik tundub iga päevaga üha rohkem kui kahest sõnast koosnev anekdoot. Kui nüüd kriisiaeg ka raisku lastakse ja miskit paremuse poole muuta ei ole võimalik, saab Eesti Vabariigile kenasti joone alla tõmmata ja taas kord nentida – ei ole eestlased rahvas kes omariikluse taaka suudaks kanda.
  Meenutab kangesti Ilvese presidenteeretamise lõpuaega, kus EAS-ist väljapetetud raha tuli maksumaksjal kinni taguda. Oli tunne, et hullemat kadjakat selle koha peale ei ole võimalik leida, põhi on käes ja nüüd saab ainult paremaks minna. Siis tuli Buratino Sultanova ja oi kui valus oli oma eksimust nentida . Oi-oi mis pihta hakkas …

 • Avatar

  Delfi suutis teha pika intervjuu Madis Kallasega, milles ei ole kordagi mainitud Pevkuri nime, no tere eile!

  • Avatar

   Sotsid ja reform on nagu särk ja pe.rse. Kuna mõlemad on tänaseks ühtemoodi padupunaseks muutunud, siis ei saagi aru, kus üks lõpeb ja teine algab. Loomulikult “ohverdatakse” väiksem ettur ja egas sõsarparteid kaitsevad ikka üksteise seljatagust.

 • Avatar

  Kuusk kui Saaremaa poiss peaks kaitsema ikka Saaremaa inimesi, mitte reformierakondlasi, Kuusk kas vaja rohkem tuhlist ja notti vä? Arvestades kuidas EKRE ministreid olematute süüdistustega risti löödi, peaks Eesti meedia kümnete reaalsete Saaremaa surnute tagajärjel Pevkuri taoliseid küünemustani uurima, mitte neile pai tegema. Saaremaa inimesed ja majandus ei vääri seda, Eesti peavoolumeedia err…

  • Avatar

   Kuusik ei ole saarlane, Kuusik on sots. Peaks kõik ilusti selgeks tegema.

   • Avatar

    Andres Kuuse lapsepõlv möödus Leisi lähedal Tombas ning on lõpetanud Leisi keskkooli. Hariduselt kehalise kasvatuse õpetaja ja mingi EBS-i kraad ka. Pigem on ta ikka reformierakonnastunud kui sots.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused