VIDEO | Marti Kuusik: “Mis kaotatud, seda enam tagasi ei saa”

Eesti, Video,
- Updated

Kohtus lõplikult õigeks jäänud Marti Kuusik räägib intervjuus ERR-ile, mis tunded teda valdasid kolme aasta pikkuseks veninud protsessi käigus ning kuidas ta tunneb end nüüd, kui ta on lõplikult õigeks tunnistatud. Ta räägib muu hulgas kolme aasta pikkusest ruineerimisest, presidendi institutsioonist ja meedia vastutustunde puudumisest.

“Loodan, et neil inimestel, kes mind laimasid, läheks elus hästi, mul on heameel, et ka minu õuele paistab nüüd päike,” lausus Kuusik.

Riigikohus ei võtnud eile menetlusse prokuratuuri kaebust Marti Kuusiku kriminaalasjas – seega jõustusid maa- ja ringkonnakohtu otsused, millega ta mõisteti õigeks.

22. veebruaril jättis Tartu ringkonnakohus muutmata Viru maakohtu otsuse, millega mõisteti õigeks eksminister Marti Kuusik. Kohtule esitatud tõendite alusel ei olnud võimalik tõestada, et Kuusik kuriteo toime pani.

Lisaks käsitles ringkonnakohus apellatsioonmenetluses ka jälitustoimingute loa andmise õiguspärasust. Ringkonnakohus leidis, et ükski prokuratuuri  põhjendustest ei ole piisav selleks, et jaatada jälitustoiminguks loa andmise vältimatut vajalikkust, mistõttu on maakohtu otsustus tunnistada Viru ringkonnaprokuratuuri 2. mai 2019 jälitustoimingu luba õigusvastaseks, õige.

Allikas: ERR

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused