VIDEO: Martin Helme: demokraatia on Euroopas löögi all, Eesti lohiseb kaasa

Video,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ütles usutluses Objektiiv.ee-le, et Euroopas on demokraatia selgelt löögi all ja Eesti lohiseb selle trendiga kaasa. Helme sõnul toetab Konservatiivne Rahvaerakond otsedemokraatia kõiki meetodeid.

Helme hinnangul on Eesti demokraatia olukord küll veidi parem kui enne riigikogu valimisi (2015), sest siis oli parlamendis sumbunud poliitkartell.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eesti demokraatia tegelikult lohiseb järgi suurtele trendidele Euroopas. Ja Euroopas on demokraatia praegu selgelt löögi all,” ütles Helme. “Kultuurimarksistlik vasakpoolne ideoloogia on ammu aru saanud, et ausalt asju ajades ei saa nad mitte kunagi oma eesmärke saavutatud, ja selle tõttu ongi ebaausaid võtteid kasutatud. Meie näide on loomulikult kooseluseadus, mis on ju ainult valede ja pettustega kogu aeg edasi liikunud – ja näe, liigub edasi.” 

Ta lisas, et samamoodi on immigratsiooniga, mida pole sellises koguses demokraatliku mandaadiga käima pandud. Kuna vastuseis sellele on Eestis ja mujal Euroopas suureks läinud, siis püütakse kriitikat vaigistada ja demoniseerida.

Helme sõnul toetab Konservatiivne Rahvaerakond otsedemokraatia kõiki meetodeid, mitte ainult rahvaalgatust, mis on selle võti. Eesti peaks Martin Helme hinnangul igal juhul taastama otsedemokraatia mehhanismi, see peaks olema põhiseaduses kirjas ning rahvahääletuse tulemus peaks oleks siduv.

Allikas: Objektiiv.ee

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused