Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Martin Helme: demokraatia on Euroopas löögi all, Eesti lohiseb kaasa

-
01.03.2016
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ütles usutluses Objektiiv.ee-le, et Euroopas on demokraatia selgelt löögi all ja Eesti lohiseb selle trendiga kaasa. Helme sõnul toetab Konservatiivne Rahvaerakond otsedemokraatia kõiki meetodeid.

Helme hinnangul on Eesti demokraatia olukord küll veidi parem kui enne riigikogu valimisi (2015), sest siis oli parlamendis sumbunud poliitkartell.

“Eesti demokraatia tegelikult lohiseb järgi suurtele trendidele Euroopas. Ja Euroopas on demokraatia praegu selgelt löögi all,” ütles Helme. “Kultuurimarksistlik vasakpoolne ideoloogia on ammu aru saanud, et ausalt asju ajades ei saa nad mitte kunagi oma eesmärke saavutatud, ja selle tõttu ongi ebaausaid võtteid kasutatud. Meie näide on loomulikult kooseluseadus, mis on ju ainult valede ja pettustega kogu aeg edasi liikunud – ja näe, liigub edasi.” 

Ta lisas, et samamoodi on immigratsiooniga, mida pole sellises koguses demokraatliku mandaadiga käima pandud. Kuna vastuseis sellele on Eestis ja mujal Euroopas suureks läinud, siis püütakse kriitikat vaigistada ja demoniseerida.

Helme sõnul toetab Konservatiivne Rahvaerakond otsedemokraatia kõiki meetodeid, mitte ainult rahvaalgatust, mis on selle võti. Eesti peaks Martin Helme hinnangul igal juhul taastama otsedemokraatia mehhanismi, see peaks olema põhiseaduses kirjas ning rahvahääletuse tulemus peaks oleks siduv.

Allikas: Objektiiv.ee