VIDEO Martin Helme: see on banaanivabariik, kui süüdistusi välja mõeldakse, et poliitikuid pealt kuulata

Rubriik Eesti, Video On

Rahandusminister Martin Helmet (EKRE) süüdistab Postimehe justkui ta soosiks Aidu tuulepargi vaidluses ettevõtjaid Sõnajalgu. Helme ütleb, et tegelikult on probleem teine ja palju suurem.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sõnajalad on kogu probleemi üks väike osa. Me oleme tegelikult kevadest saadik pidanud erinevate osapooltega koosolekuid, et leida lahendust laiemale probleemile ja see laiem probleem on väga selge – Eestis on tekkinud selline ametnike omavoli komme, et takistatakse ettevõtetel teha asju, mida varem riik on lubanud teha, kuidagi ei ole võimalik juba käivitatud projektidega edasi minna, sest tuleb välja, et üks või teine või kolmas riigiamet hakkab seda takistama. Küll tehakse mingeid ettekirjutusi, esitatakse mingeid rahanõudmisi ja üks koht, kus see juhtus, oli Virumaal Aidu.”

Kui Sõnajalad nõuavad riigilt kohtu kaudu kahjutasu kuni 124 miljonit eurot, siis oleks Helme hinnangul vastutustundetud, kui valitsusliikmed ei pööra sellele tähelepanu ja tuleb leida lahendused,s est see puudutab nii energiajulgeolekut, töökohti kui ka kliimaeesmärke ning ettevõtlust üldisemalt. Helme: “Neid kohtumisi me oleme pidanud ja neil kohtumistel on osalenud terve hulk ministreid.”

Martin Helme näeb suuremat ohtu hoopis selles mustris, mis on hakanud korduma: kui minister istub maha kõrgete ametnikega, nõuab aru või annab suuniseid ja selle peale, kui see ametnikele ei meeldi, kaebavad ministri prokuratuuri, kes algatab kriminaalasja.

“Ja miks nad seda teevad? Kriminaalasja algatamise järel on võimalik poliitikuid hakata pealt kuulama, nende kirjavahetust lugema ja loomulikult lekitama kõike ka meedias, et püsti panna süüdistusi korruptsioonis mingisugustes mõjuvõimuga kauplemistes jne. Ja see on banaanivabariik,” rääkis Helme fabritseeritud kaebustest ja väljamõeldistest.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused