VIDEO Peeter Ernits: erikomisjoni istungid on olnud tegelikult mõne saadiku eraviisiline algatus

Arvamus, Video,
- Updated

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Peeter Ernits rääkis eile avaistungile järgnenud vabas mikrofonis sellest, kuidas riigieelarve kontrolli erikomisjonis tegelikult asjad käivad.

Peeter Ernits: “Jah, suvi läbi on hea kolleegi Jürgen Ligi juhtimisel toimunud n-ö parlamentaarseid ülekuulamisi n-ö ühendkomisjonis, nii korruptsioonikomisjonis kui ka riigieelarve kontrolli erikomisjonis. Loomulikult sellist looma nagu ühendkomisjon ei ole olemas. Seda esiteks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teiseks ei ole enamikul nendel istungitel olnud kvoorumit ja tegelikult on tegemist olnud mõne saadiku n-ö eraviisilise algatusega oma huvi rahuldamiseks, kuhu on kutsutud kõrgeid riigiametnikke, mitmeid, kuni peaministrini välja. Ja kõik on toimunud suure meediakära taustal. Erikomisjonid arutavad ja pitsitavad rahandusministrit, ja tõesti, Vene mõjuagenti, nagu me rääkisime, kellele antakse Kremlist suuniseid. Ja hiljuti oli veel lõppakord, kui teatati, et hääletati. Häältega 3 : 2 otsustas korruptsioonikomisjon kõik selle, mida hea kolleeg Sutt oli kokku kirjutanud, et tegemist ongi väga pahade asjadega ja kõik see tuleb üldse ära lõpetada.

Täna me tegime riigieelarve kontrolli erikomisjonis ettepaneku, et nüüd hääletame ka meie, kuna teine komisjon juba on hääletanud, ja peale selle on pöördutud ka valitsuse poole, Vabariigi Valitsuse poole see ebaseaduslik asi ära lõpetada Louis Freeh’ bürooga. Aga mis siis selgus? Hea kolleeg Jürgen Ligi ütles, et mis te nüüd, mis hääletamist. Ja viskas oma hea kolleegi, kellega suvi läbi on trummi põristanud, Katri Raigi n-ö kraavi – piltlikult muidugi –, öeldes, et see hääletamine ei olnud üldse korrektne ja seda ei oleks tohtinud üldse olla. See oli vastuseks minu ettepanekule, et hääletame meie siis ka, vaatame, kuidas värk on. Esiteks selline kummaline asi.

Ja teine asi, et kõik on kõige paremas korras ja nii, nagu see raport kolleeg Suti poolt koostatud oli. Noh, tegelik elu on palju keerulisem. Olen minagi lugenud neid salajasi dokumente. Näiteks see, et 23. aprillil, kui ma õigesti mäletan, tuli Välisluureametile palve koostada raport nendest advokaadibüroodest. Vastus tuli juba 24. aprillil, päev hiljem. Ja mis seal siis oli? Oli, et kaks bürood on väga pahad, kuna nad on Kremli sidemetest läbi imbunud. Aga Välisministeerium soovitas neid. Sellest ei ole raportis keegi rääkinud.

Teine asi, Washingtoni saatkonna raport – ega seal ka mitte midagi tegelikult ei ole, aga kõige kõnekam on lugupeetud Välisluureameti juhi kaaskiri kõigele sellele, et kallid kaimud, ärge võtke seda liiga tõsiselt. Aga hea Jürgen ja Katri Raik n-ö oma innukuses on seda väga tõsiselt võtnud. See on üle jala tehtud. Tegelikult on alla paarikümne Ameerika ajalehtedest korjatud artikli põhjal tehtud äratrükk ja siis tehtud kokkuvõte, et Louis Freeh ongi Kremli agent jne. Muuseas, senati luureraport on ka päris naljakas. Seal ei ole mitte midagi sellest, ainult üks Eesti ajalehes ilmunud tekst on see viide.

Nii et hooaja alguses tervitan ka enda poolt kõiki, kes tunnevad huvi Eesti poliitika vastu. Ja ma vaatan aukartusega Jürgen Ligi poole, kes tegelikult peale Mart Nuti ja Eiki Nestori lahkumist siit, on kõige selle järjepidevuse kandja, kes teab, kuidas asja aetakse. Võib-olla mul on natukene teistsugused arvamused, aga nagu öeldakse – nagu Välisluureameti juht kaaskirjas ütles –, ärge võtke liiga tõsiselt.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused