VIDEO Soome iseseisvuspäeva tähistati mitme meeleavaldusega: rahumeelset tõrvikurongkäiku segati, punalippude all nõuti ka sotsialismi

Maailm, Video,
- Updated

Täna tähistab Soome vabariik oma sünnipäeva ning sel puhul korraldati Helsingis lisaks presidendivastuvõtule ka tõrvikurongkäik ning mitu meeleavaldust, kus ühes nõuti turvalist rahvusriiki, teises aga sotsialismi.

Tõrvikurongkäiguks oli neist kõige rahvarohkem, seal kõndis tõrvikutega kõvasti üle tuhande inimese. Inimesed kõndisid tõrvikutega vihmases ja rõskes Helsingis vaikides, kuigi neid üritati takistada: provokaatorid räuskasid “Ei natse Helsingisse!” ning rongkäigu üsna alguses kostus ka vali kõmakas, mis osutus paukpommiks. Politsei pidas kinni mitu inimest. Kohalik politseijuht rääkis õhtustes uudistes Soome televisioonile, et vaatamata erineva suunitlusega meeleavaldustele, möödus kõik siiski suhteliselt rahulikult, kuigi kokku peeti kinni 13 inimest. Üks neist kandis näiteks rahvuslikul meeleavaldusel provotseerides vikerkaarevärvilist lippu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõrvikurongkäigust võttis osa ka EKRE saadik Riigikogus Ruuben Kaalep koos nelja mõttekaaslasega EKRE noorteühendusest Sinine Äratus. Kaalep ütles, et soomlased on saanud oma tõrvikurongkäiguks inspiratsiooni just neilt. Kaalepi sõnul näitasid need üritused, et Soome ühiskonnas on pinged päris tuntavalt üleval.

Kõigepealt koguneski Helsingi kesklinna rahvusooperi, uudistemaja ja raamatukogu vahel asuvale vanale turuplatsile rahvuslikult meelestatud seltskond (keda nimetati uusnatsideks) Soome rahvuslippudega, kes politsei valve all nõudsid oma plakatitel turvalist Soomet tagasi.

400 meetrit eemal Kamppi platsil kogunesid aga punalippude alla kommunistid ja anarhistid, kes kandsid plakateid, kus muuhulgas seisis “Maha kapitalism, elagu sotsialism” ning nõuti natsionalistidevaba Soomet. Muuhulgas võis seal näha ka sirbi ja vasaraga punalippe, kuid mitte ühtegi Soome lippu. Ka seda rongkäiku valvasid kõrgendatud politseijõud.

UU

One commentOn VIDEO Soome iseseisvuspäeva tähistati mitme meeleavaldusega: rahumeelset tõrvikurongkäiku segati, punalippude all nõuti ka sotsialismi

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused