VIDEO: TÕESTISÜNDINUD LUGU ehk kuidas „süsteemiväliseid“ õigusnõustajad kohtumenetlusest eemale tõrjutakse

Video,
- Updated

Enamik juriste, advokaate, prokuröre ja kohtunikke tuleb Eestis ühe ja sama ülikooli ühest ja samast teaduskonnast. See on loonud kinnise süsteemi, kuhu väljastpoolt tulijaid naljalt juurde ei lasta. Eriti puudutab see niinimetatud nõustajaid.

Õigusnõustajaid kasutavad kohtus sageli inimesed, kellel advokaadi või juristi jaoks raha ei ole. Nõustaja õigused võrreldes advokaadi või juristiga on piiratud – ta ei saa kohtuistungil teha avaldusi ja taotlusi, aga ta võib rääkida hageja või kostja nimel.

EKRE Järva- ja Viljandimaa ringkonna aseesimees Kalle Grünthal rääkis Arvamusfestivalil juhtumitest, kus kohtunik eiras külmalt seadust ja keelas tal nõustajana kohtuprotsessis osaleda. Pärast kolmandat juhtumit sai Grünthal teada, mis on sellise käitumise taga – ta ei kuulu süsteemi, pole koos kohtunikega kotletti söönud ega pidudel käinud.

Vaata lähemalt videost!

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused