Videopöördumine rindelt president Porošenko poole: vabatahtlikud jooksevad verest tühjaks!

Maailm, Video,

Ukrainlane Volodimir Babenko on oma Facebooki seinale postitanud grupi Ida-Ukraina rindel võitlevate Vinnitsa vabatahtlike mahlakas keelepruugis videopöördumise Ukraina presidendi Petro Porošenko poole.

Endistest sportlastest sõjamehed süüdistavad võimulolijaid sellest, et nad ei saa kätte lubatud raha ega saa seetõttu ka peresid toita; et kogu riigis valitseb “bardak” ja Maidanil võidelnud on orjadeks muudetud.

Muuhulgas räägivad rindemehed, et korralik lahingutehnika seisab sadade kilomeetrite kaugusel rindejoonest, nendel aga pole korralikke masinaid, millega haavatuid ära viia, toitu pole piisavalt, nad sõdivad automaatidega tankide vastu, ja üks sõduritest näitab oma püstolit, millel on aastaarv 1954.

“Vabatahtlikud jooksevad verest tühjaks! Milleni oled sa riigi viinud?” küsivad nad presidendilt ja soovitavad: “Tule ja ole meie juures päevake!” Kogu pöördumise lõpetavad nad siiski sõnadega: “Elagu Ukraina! Au kangelastele!”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused