Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Gruusia sündmuste taust hakkab üha selgemaks saama: välismõjuseadus astus LGBT-le saba peale. Eesti vasakleer tahab suhted Gruusiaga katkestada

-
04.06.2024
Gruusia sündmuste taga seisab “revolutsiooniline” homoagenda.
© Scanpix

Poliitikaasjatundjad rääkisid algusest peale, et Gruusias toimuva taga on tegelikult Brüsseli katse suruda Euroopa Liitu ja NATO-sse tahtvale riigile peale homoagenda ja sooideoloogia, mida tugevalt õigeusklik riik teha ei taha. Võrdusmärgi tõmbamine Venemaa seadusega on mõeldud “uusväärtustele” vastuhakkajate demoniseerimiseks.

Kogu konflikt sai alguse juba aastaid tagasi, kui Tbilisis taheti teha homoparaad, aga see põrkus kohalike vastupanule.

Mida võib välja lugeda “Gruusia uhkuse” sündmustest?

Grusiinide kannatus katkes: rahvahulgad ajasid laiali Tbilisi Pride!

Alljärgnev esimene uudis on kirjutatud liberaalse AFP poolt, seega homoagendat toetavas stiilis, aga sellest loeb välja ühe asja: Gruusia ei taha oma riiki laastavaid “uusväärtusi”, “kooseluseadusi”, traditsioonilise abielu pilastamist ja muud taolist, mis Eestis on juba kohal. Nüüd surutakse seda agendat kaela kõigile, kes vähegi Euroopale läheneda tahavad.

Mis puutub Gruusia praegustesse meeleavaldajatesse, siis pole need mitte LGBT poolt, vaid nad on nõus traditsioonilisi väärtusi loovutama, et pääseda Venemaa mõju alt. Kahjuks valivad nad vihma asemel räästaaluse.

Gruusia on sattunud Venemaa kallaletungi järel marksismihõnguliste vasakliberaalide agressiooni ohvriks. Pole kahtlustki, et liberaalse Lääne “uusväärtuste” poliitika lõhestab nüüd Gruusia ühiskonda põhjalikult ja teeb ta Kremli järgmise agressiooni suhtes veelgi haavatavamaks.

Gruusia võimupartei esitas Vene stiilis “LGBT propaganda” eelnõu

Gruusia võimupartei esitas teisipäeval eelnõu väidetava “LGBT propaganda” keelamiseks, mis on järjekordne märk riigi liikumisest Venemaa stiilis repressiivsete seaduste poole.

Eelnõu esitati vaid loetud tunnid pärast seda, kui lõpliku heakskiidu sai niinimetatud välismõjuseadus, mis on vallandanud nädalaid kestnud massimeeleavaldused ja pälvinud Lääne hukkamõistu.

Brüssel hoiatas läinud kuul Thbilisit, et riik on hakanud Euroopa Liiduga ühinemise kursilt hälbima, kuna edendab eelnõusid, mis on vastuolus EL-i väärtustega.

Gruusia parlamendi spiiker Šalva Papuašvili teatas teisipäeval, et võimuerakond Gruusia Unistus esitab eelnõu “alaealiste ja pereväärtuste kaitseks”. Ettepanek hõlmab “samasooliste suhete ja intsesti propaganda piiramist haridusasutustes ja televisioonis”, ütles ta.

LGBTQ-vastase eelnõu esimene lugemine on tema sõnul plaanis sel kuul.

Venemaa võttis üle kümne aasta tagasi sarnase seaduse, millega keelati “mittetraditsiooniliste” suhete “propageerimine” lastele. Tunamullu seadust laiendati ja igasugune LGBTQ-inimeste avalik kujutamine on riigis sisuliselt keelatud.

Aastal 2012 läänemeelse ja liberaalse platvormiga võimule tulnud Gruusia Unistus on viimasel kahel aastal liikunud aina enam Läänt ja liberaalsust vastustavate seisukohtade poole.

Kriitikud süüdistavad erakonda Kremli orbiidile sisenemises ja EL-iga liitumise ohustamises.

Märtsis kaalus Gruusia Unistus sookorrigeerimise keelamist, samuti taheti keelata samasooliste abielu, mis pole riigis aga kunagi seaduslik olnudki.

Opositsiooni sõnul on nüüdne eelnõu katse neid enne oktoobrikuiseid parlamendivalimisi marginaliseerida.

“Gruusia Unistus arvab, et püüab opositsiooni lõksu, esitades neile dilemma, kas toetada neid meetmeid ja kaotada liberaalsete valijate hääl, või sellele vastu seista, ja tõugata eemale konservatiivsed valijad,” ütles suurima opositsioonipartei Ahhali juht Nika Melia AFP-le.

Selgub, et ka Eesti vasakliberaalne poliitikaleer hakkab sekkuma Gruusia siseasjadesse, astudes välja homoagenda levitamise poolt. Gruusia juhtidele ja parlamendile kehtestatakse lausa sanktsioonid. Valitsusvastasel meeleavaldusel osalenud välisminister Margus Tsahkna provokatsioon oli seega ettekavatsetud.

Riigikogu väliskomisjoni kuuluv Eerik-Niiles Kross andis esmaspäeval 45 saadiku nimel menetlusse avalduse eelnõu, millega mõistetakse hukka Gruusia valitsuse ja võimuerakonna läbi viidud demokraatiavastased sammud, mis Gruusia rahva selge enamuse tahte vastaselt seavad kahtluse alla Gruusia euroatlantilise kursi.

Saadikud osutavad eelnõus, et vaatamata laialdastele protestidele, Euroopa Liidu ja Gruusia liitlaste üleskutsetele ja Gruusia presidendi vetole võttis Gruusia parlament 28. mail valitsuspartei Gruusia Unistus häältega vastu välismõju läbipaistvuse seaduse, mis on ajendatud Venemaa Föderatsiooni niinimetatud välisagentide seadusest, mida Putini režiim kasutab kodanikuühiskonna, ajakirjanduse ja poliitilise opositsiooni represseerimiseks. Seletuskirja kohaselt on EL, Euroopa Nõukogu Veneetsia komisjon ja Gruusia kodanikuühiskond kuulutanud seaduse Euroopa Inimõiguste Konventsiooni ning ÜRO kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelise paktiga vastuolus olevaks, kuna rikub õigusriigi, seaduslikkuse ja proportsionaalsuse, samuti diskrimineerimise keelu põhimõtteid.

Eelnõu kohaselt mõistab riigikogu hukka Gruusia valitsuse ja parlamendienamuse tegevuse välismõju läbipaistvuse seaduse vastuvõtmisel ja EL-iga kokkulepitu hülgamise ning kutsub Gruusia parlamenti ja valitsust välismõju läbipaistvuse seaduse viivitamatult tühistama. Samuti kutsub riigikogu eelnõu kohaselt Gruusia valitsust üles loobuma vägivallast meeleavaldajate, kodanikuühiskonna ja opositsioonipoliitikute vastu, läbi viima seaduslikku uurimist rahulike protestijate kallal vägivalda tarvitanud ametivõimude ja isikute suhtes, kinni pidama lubadusest edendada õigusriiklust ja kaitsta inimõigusi ning ellu viima reforme, mida nõuab Gruusia kodanike valdav enamus ja mis on EL-iga liitumise eeltingimuseks.

Seni kui Gruusia valitsus ja parlament ei ole asunud demokraatia kriisi õigusriiki ja kodanikuõigusi austaval moel lahendama, ei ole naasnud EL-iga kokku lepitud reformi- ja demokratiseerumisprogrammi juurde ega ole tühistanud välismõju läbipaistvuse seadust, peab riigikogu eelnõu kohaselt vajalikuks, et Eesti blokeerib EL-is kõik edasised Gruusia liitumise protsessid, külmutab arengukoostöö Gruusia riigiasutustega ja kasutab vabanevaid vahendeid Gruusia kodanikuühiskonna toetamiseks.

Samuti peab riigikogu eelnõu järgi vajalikuks kehtestada Bidzina Ivanišvilile, Gruusia valitsuse liikmetele, parlamendi juhtkonnale ning erakonna Gruusia Unistus juhtkonnale ja parlamendifraktsioonile valitsuse sanktsioonid, kaasa arvatud sissesõidukeelu Eestisse. Samuti soovib parlament eelnõu kohaselt valitsuse sanktsioonide kehtestamist Gruusia jõu- ja õiguskaitseorganite esindajatele, kes on osalenud rahumeelsete meeleavalduste vägivaldses mahasurumises ning Gruusia opositsiooni ja kodanikuühiskonna represseerimises, ning vastava nimekirja esitamist EL-ile.

Lisaks avaldab riigikogu eelnõu kohaselt toetust Gruusia ja EL-i viisavabaduslepingu külmutamisele, kuni välismõju läbipaistvuse seadus on tühistatud. „Riigikogu avaldab austust vaprale Gruusia rahvale, kes seisab Gruusia demokraatliku ja Euroopa-meelse tuleviku eest,“ seisab eelnõus.