Statistikaameti täna avaldatud uuring räägib selget keelt, et suhtelises vaesuses elavate inimeste hulk ei hakka praeguse valitsuse ajal vähenema ning pensionäride olukord pigem halveneb, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.
„Statistikaameti numbrid on halastamatud. 276 000 inimest elab suhtelises vaesuses ehk peab hakkama saama alla 468 euroga kuus. Tegelik pilt on veelgi kurvem, sest kui riiklikke toetuse ja pensione mitte arvestada, siis oleks suhtelises vaesuses elanud 39,2 protsenti rahvast. Peale selle on vaesuses elavate pensionäride hulk aastaga suurenenud 1,6 protsendipunkti,“ märkis Madison.
Madisoni sõnul on need numbrid viimaste valitsuste kehva majanduspoliitika tagajärg. „Keskerakond on võtnud üle halvima osa Reformierakonna poliitikast. Selle asemel, et aktsiiside tõstmise poliitikale pidurit tõmmata, otsustati hoopis gaasi anda. Aktsiiside tõstmine toob kaasa üleüldise hinnatõusu, mis muudab väiksema sissetulekuga inimestel toimetuleku veelgi keerulisemaks. Kogu Eesti ei saa hakata Lätis poes käima,“ märkis Madison.
„Keskerakond armastab rääkida, et tulumaksureformiga jääb madalapalgalistele inimestele rohkem raha kätte. Nad jätavad aga rääkimata, et kui inimene poodi läheb, võetakse see lisaraha temalt maksutõusu tagajärjel kohe ära. Pangem tähele, et Eesti selle aasta inflatsioon on olnud kõige suurem viimase poole kümnendi jooksul ja see inflatsioon ainult kasvab.“
Madisoni väitel ei suuda praegune Keskerakonna ja sotside valitsus Eestit vaesusest välja tuua. „Pigem vastupidi. Kus tahes vasakpoolsed võimule tulevad, on tulemuseks majanduskeskkonna halvenemine. Kui riigi tulud vähenevad, ei jätku enam raha pensioniteks ja sotsiaaltoetusteks.“
Madisoni sõnul on maailma kogemus korduvalt näidanud, et jõukuse, tööhõive, palkade ja elatustaseme kasvu toob ennekõike kohaliku väikeettevõtluse edendamine.
„Kui meie ettevõtjatel läheb hästi, siis läheb hästi ka meie lasteaedadel, koolidel, politseil, haiglatel, kaitseväel ja teistel riigiasutustel. Kui tahame, et meie riik ja rahvas saaks rikkamaks ja majandus edeneks, siis on kõige olulisem maksukoormust langetada. Maksukoormuse langetamine võimaldab maksta kõrgemaid palku ning rohkem raha jääb kätte ka poes käies,“ märkis Madison.
„Samuti peaks valitsus lõpetama rahva maksuraha arutu kulutamise. Tuletame meelde, et järgmisel aastal läheb 35 miljonit eurot kahjulikule Rail Balticale. Jätkuvalt eraldab valitsus miljoneid eurosid kolmandate riikidele – see on abi, mis tegelike abivajajateni ei jõua. Miljoneid kulutatakse islamiimmigrantide vastuvõtuks. Nii kaua, kui meie oma inimesed elavad vaesuses, on selline rahakasutus kuritegelik.“
Madison on veendunud, et Eesti vajab vaesusest väljatulekuks konservatiivset ja kohalikku ettevõtlust edendavat majanduspoliitikat ning selleks tuleb praegune vasakpoolne valitsus välja vahetada.
UU
LOE LISAKS:
Eestis elab 276 000 inimest suhtelises vaesuses, pensionäride olukord on halvenenud