Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mary Jordan-Kross valetas vande all riigi avalikkusele ja justiitssüsteemile näkku – ja see süsteem andestas talle avalikkuse nimel, sest ta on “oma”

-
31.10.2019
Õigluskaalud on Eestis prokuratuuri poolelt väga valeks vajunud. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Teade Mary Krossi kriminaalasja lõpetamisest avalikkuse huvi puudumise tõttu mõjub jõhkra ja ülbe irvitusena ajal, mil EKRE ministreid rünnatakse pöidlast väljaimetud valetamissüüdistustega.

Mary Jordan-Kross andis vande all olles valetunnistusi politseile, uurimisorganitele ja justiitssüsteemile, laimas üht poliitilist jõudu ja erakonda ning tekitas ühiskonnas vastandumise väidetava võõraviha osas – ja tema asi on justkui tühine ega huvitavat prokuratuuri arvates kedagi.

Õigusruum annab õiguse justiitssüsteemile valetajale, kuigi demokraatiamaades on valetunnistus väga taunitav patt – on seda olnud ajalooliselt ka totalitaarsemates ühiskondades.

EKRE ministreid süüdistatakse aga selles, et kas nad ikka teadsid mingit infot päev varem või hiljem, ja puhutakse sellest üles meeletu valetamisskandaal, kuigi inimestel ei pruugi ajad lihtsalt meeles olla. Või nagu kirjutas pseudoajakirjanik Aivar Pau: “Jakko Väli avaldus võib laiendada valetajate ringi EKRE juhtideni.” Nende süüdistuste taga pole kohe mitte kui midagi ja need ei mõjuta samuti mitte midagi, aga neid võimendatakse Mount Everesti kõrgustesse.

Küll aga mõjutab ühiskonda oluliselt Mary Krossi valetamine. Prokurör ütleb, et avalikkuse huvi olevat tema isiku, mitte teo vastu. Kes aga mäletab seda möllu, mis läks lahti pärast Karoli Hindriksi postitust, see teab, milline vastastikune madistamine toimus nn sallivuslaste ja rahvusmeelsete vahel.

Mary Kross vallandas oma valega ja Karoli Hindriks selle võimendamisega veelgi sügavama ühiskonna lõhestumise – kuigi ksenofoobset tegu selle taga polnudki. Kross väärib karistust juba ainuüksi teadliku vihaõhutamise eest. Aga liberaali süüdistamine vihaõhutamises on ju pühaduseteotus.

Mary Jordan ei ole valetamise koha pealt sugugi immuunsem kui mistahes poliitik. Vikipeedia kirjutab: “Mary Jordan (born August 14, 1969) is an award-winning filmmaker, artist, activist and social justice advocate based in New York City. /…/ Jordan is married to the Estonian politician and former Intelligence Chief Eerik-Niiles Kross.”

Tegu on rahvusvaheliselt tuntud persooniga, inimõiguslase ja poliitaktivistiga, kelle tegu rikkus oluliselt Eesti mainet, näidates meie maad teenimatult ksenofoobse riigina – Jordani valet võimendas ju ka Eesti poliiteliit.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold loodab, et Kross käitub edaspidi seaduskuulekalt. Kas see tähendab, et ei jää enam nii rumalalt vahele? Sest viha rahvusluse vastu on kindlasti selles poliitiliselt laetud persoonis endiselt olemas ja ta jätkab Eesti ühiskonna lõhestamist edaspidigi.

Kriminaalasja lõpetamise puhul on tegu otsese poliitilise otsusega Eesti justiitssüsteemi poolt, kes annab Krossi kaudu vastuse EKRE soovile reformida kallutatud ja korrumpeerunud osa sellest süsteemist.

Eesti süvariiklik justiitssüsteem andis ühiskonnale taas mõista, et “omad” on seadusest kõrgemad ja valvekoerad lastakse ainult EKRE-ga seotute kallale, nagu oli intrigant Tarandi puhul.

Kross pääses 3000 euroga. Kas see on nüüd ergutus erakondadele infosõdade jaoks enne valimisi – tehke valesüüdistustega vastane valijate silmis maatasa ja arvestage trahv valimiskuludesse?