Ajalehe Postimees statistika kohaselt on EKRE ainus Riigikogu erakond, kelle liikmeskond on viimase aastaga suurenenud.
EKRE-s on praegu rohkem liikmed kui aasta tagasi, 4. juuniks oli juurde tulnud 125 inimest, nii et erakonnas on kokku 8834 inimest.
Suurim kaotaja on Reformierakond, kust viimase aastaga on lahkunud 657 inimest, aga liitunud ainult 90.
EKRE: lahkunuid 397, liitunuid 522, muudatus võrreldes eelmise aastaga +125
Keskerakond: lahkunud 554, liitunuid 502, muudatus võrreldes eelmise aastaga -52
SDE: lahkujaid 230, liitunuid 87, muudatus võrreldes eelmise aastaga -146
Isamaa: lahkujaid on 474, liitujaid 102, muudatus võrreldes eelmise aastaga -372
Reformierakond: lahkunuid 657, liitunuid 90, muudatus võrreldes eelmise aastaga -567
Sotsioloog Tõnis Saarts ütles Postimehele, et arvud kõnelevad juba päris mitu aastat kestnud trendist, et vanad erakonnad kaotavad järjest liikmeid. “Uued erakonnad pakuvad uudseid sõnumeid ja lootust, et ühiskonda saab muuta. Uudsus ja entusiasm tõmbab alati enam kui etableerumine,“ märkis Saarts.
EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Siim Pohlaku sõnu liitutakse EKRE-ga soovist rääkida kaasa rahvuskonservatiivse poliitika tegemisel. „Suurem osa ise aktiivset poliitikat teha ei taha, küll aga soovitakse oma liikmelisusega avaldada toetust rahvuskonservatiivsele maailmavaatele. Me ei pea inimesi erakonda astumiseks kuidagi eriliselt meelitama, tullakse ise. Meil on hea meel liikmetest, kes on jõudnud maailmavaatelisele äratundmisele ja liituvad meiega oma sisemise soovi ajel,“ ütles Pohlak.
„Miks meil on olnud viimastel aastatel palju liitujaid? Võimalik et rahvuskonsevatiivseid väärtusi hindavad inimesed tunnevad praegu suuremat vajadust poliitikas kaasa lüüa. Üks hiljuti läbi viidud avaliku arvamuse küsitlus näitas, et Eesti rahvuskonservatiivsete erakondade toetajate seas on rohkem poliitikast huvitatud inimesi kui teistes erakondades.“
LOE LISAKS
Poliitikast huvitatud inimesi on rohkem konservatiivsete erakondade toetajate seas