2004. aasta islamistide jubedad terrorirünnakud unustanud Hispaania püüab merest võimalike terroristide uut põlvkonda

Hispaania ametnikud päästsid laupäeval Vahemerelt üle 340 põgeniku, kellest üks üritas tulla Euroopasse veokirehvil, teatas rannavalve. Kinnitused, et immigrandid ei ole potentsiaalseks ohuks Euroopale ei päde.

Trump soovitab Suurbritanniale “kõva” Brexitit

Briti peaministri Theresa May nn pehme Brexiti-plaan “ilmselt tapaks” kaubandusleppe väljavaated USA-ga, ütles Ühendriikide president Donald Trump ajalehes The Sun reedel ilmuvas intervjuus. Trump vihjas, et Britid peaks tegutsema otsutavamalt ja oma õiguste eest seisma.

Jaak Madison – päeval Riigikogu liige, öösel abipolitseinik

Kui teile meeldib autoga kiirust ületada, kipute purjus peaga kaklema või olete muul moel halb inimene, siis ei maksa üllatuda, kui teid võtab rajalt maha Riigikogu liige Jaak Madison isiklikult. Vähesed teavad, et ta käib oma põhitöö kõrvalt juba viimased poolteist aastat vabatahtliku abipolitseinikuna tänavatel patrullimas. Madison räägib, mis ajab teda (peamiselt) öösel ja pimedas […]

EKRE taotleb väikeinvestorite õiguste suuremat kaitset

EKRE saadik Riigikogus Jaak Madison.

Rühm parlamendisaadikuid esitas Riigikogule äriseadustiku muutmise eelnõu, mille kohaselt saaksid väikeinvestorid suurema õiguse saada osa ettevõtte kasumist ning osaleda äriühingu juhtimises. Eelnõu üks algatajaid Jaak Madison selgitab, et aktsionäre tuleb võrdsetel asjaoludel kohelda võrdselt ja neile peab olema tagatud õigus äriühingu juhtimises osaleda.

Filosoof Roger Scruton hoiatab: häid asju on kerge hävitada, aga väga keeruline uuesti luua

Ühiskonnast ja poliitikast huvituval inimesel on põhjust rõõmustada: eesti keeles on ilmunud lausa kaks juhtiva briti kaasaegse konservatiivist filosoofi Roger Scrutoni hiljutist raamatut. Need teosed teevad veenvalt selgeks selle, et kui Eesti ja Euroopa tahavad ellu jääda, tuleb ajada rahvuskonservatiivset poliitikat ning seista vastu vasakpoolsete ja liberaalide survele, kirjutab filosoof ja EKRE fraktsiooni nõunik Urmas […]

Matteo Salvini: võõrastele laevadel, kes korjavad Liibüa rannikult migrante pardale, pole Itaaliasse asja

Itaalia tahab takistada “rahvusvaheliste missioonide” laevadel Liibüa vetest üles korjatud migrantide Itaalia sadamatesse toomist, ütles siseminister Matteo Salvini pühapäeval. “Neljapäeval panen Innsbruckis Euroopa jaoks lauale nõudmise sulgeda Itaalia sadamad rahvusvaheliste missioonide laevadele,” kirjutas Salvini oma Twitteri-kontol, viidates EL-i siseministrite kohtumisele Austria linnas. “Kahjuks allkirjastasid Itaalia valitsused eelmisel viiel aastal leppeid, mis lubavad kõigil paatidel oma migrante Itaaliasse tuua,” sõnas […]

Uno Kaskpeit: uus seadusemuudatus hävitab Eesti riigikaitse ja sisejulgeoleku

12. juunil 2018 oli kaitseväeteenistuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu teine lugemine Riigikogu saalis. Kaks päeva hiljem võeti aga nimetatud Eesti riigi tuleviku jaoks äärmiselt kahjulik seadus aga juba vastu. 

Urmas Espenberg: Saksa valitsus sillutab patriootlikule AfD-le eduteed?

Saksa siseministri Horst Seehofer väitis, et rändevaidlus tema ja kantsler Angela Merkeli vahel on möödanik. Tüli sumbumine viitab aga rahvuslike ja uuskonservaiivsete vaatlejate sõnul hoopis käegalöömisele saksa rahva jaoks elulises migratsiooniküsimuses.

VIDEO Urmas Espenberg: Tõde ühiskonnas on olemas, kuigi teda on raske leida!

24.mail toimus Rahvusraamatukogus konverents teemal “Tõejärgne ühiskond – kuidas ära tunda, mis on tõde ja mis vale?”. Toome teieni Urmas Espenbergi ettekande, mis keskendus tõe probleemile filosoofias ja ühiskonnas.

Lõuna-Eesti ettevõtja Einar Visnapuu tahab riiki, kus eestlased oleks hoitud

Kui peaks leidma ühe eestlase, kes on valitsuse ebaõnnestunud aktsiisipoliitikast kõige rohkem võitnud, siis võiks see olla poeketi Alko1000 üks omanikke, 42-aastane Võru ettevõtja Einar Visnapuu. Ometi ei kiirusta ta valitsusele aitäh ütlema, sest võimuerakondade poliitika talle meeltmööda ei ole.