Andres Raid: raha põleb ja miski ei lenda

Arvamus,
- Updated
Poola lennukompanii LOT on Nordica saaga üks asjaosalisi. (Foto: Scanpix)

“Paistab, et üks ja järjekordne etapp Eesti lennunduses on läbi saanud. Kogu selle anabasise jooksul on maha jäänud rada, milles suvaline boamadu murraks selgroo ja mida on saatnud erinevate ametimeeste kinnitused aastast 1969 – „seltsimehed, õhus on tunda helge tuleviku möödapääsmatu lähenemise kindlaid tunnusmärke!“

Aga – mis seisus siis me täna oleme?!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

LOT on miljonitega välja ostetud. 06.01.21 on tehtud viimane kanne äriregistrisse, esindajaks on jäänud nüüd Jan Palmer versus Eesti Riik ja LOT-i osalus on kadunud. Jan Palmer on ilmselt tegelane, kes meie huvilistele tutvustamist ei vaja ja tema eriti „viljakas“ tegevus Estonian Airi muutmisel vähemalt Finnairiks lõppes paraku pankrotiga, mitte Palmeri jaoks muidugi. Ja ilmus ta jälle – nagu vanakurat ise tubakakotist.

Juurde on tekkinud samal päeval veel üks tütreke, arvult juba seitsmes ning selle nimeks pandi Regional Jet Crew OÜ. See on seega juba neljas rendifirma meeskondade jaoks. Milleks? Ju siis hakatakse teisi ja teistest meeskondi üle laskma. Tavajälgijal on arusaadavalt üsna raske aru saada, mis Nordica parasjagu kuskil figureerib.

Lennuametis on aga uus lennufirma registreeritud  Regional Jeti kõrvale paralleelselt – NORDICA. Ju siis Jet likvideeritakse, sest kahte pole vaja ja uut Nordicat kasutati kuuldavasti poolakate terroriseerimiseks. See on aga eriti lõbus fakt, sest 5 aastat räägiti kohtus, et Nordica on turismifirma ja „me“ pole sellele mingid järglased. Talumees ütleks, et siis mina pole mina ja hobu pole minu oma ja ma pole üldse voorimees.

Nüüd on aga sertifikaadil kirjas suurelt Nordi Aviation Group AS. Just nimelt see elukas, kellega Estonian Airis tüssatud ja rahata jäetud personal kohut käib ja see jant käib omakorda juba 5 viimast aastat. Huvitav oleks teada, kui suur on see summa, mis poolakatele firma müügitehingus maksti (see on kõik maksumaksja raha) ning see on ikka kindlasti rohkem kui see 1 euro, mis omal ajal poolakatelt saadi.

( Vaata ka: Andres Raid: Müüme ühe euroga, tagasi ostame pooleteistkümne miljoniga! Hea tehing? – Uued Uudised )

Maksumaksja peaks seda teada saama (vastav teabenõue on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile edastatud)  kuna tegemist on nüüd ju 100 protsenti riigiettevõttega. Muuseas –  20 lennukit ei lenda siiani. Palka saavad aga kõik kenasti ja lennukite liisingmaksed jooksevad. Raha põleb. No ja mis siis?

Kuid nagu ikka lõpuks – jälgime arenguid ja hoiame ka lugejaid kursis!“

registrikaart_12964950 Regional Jet

Regional Jet Crew OÜ

nag_aoc-ee-023 DBA NORDICA

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused