Esimaasikakasvataja ettevõttes on ametlikult kirjas üks töötaja

Arvamus, Juhtkiri,
- Updated
©UU
Maasikapõld.

Täna ilmus põllumeeste avalik kiri maaeluministrile, milles ülistatakse Ukraina töötajaid, kelleta Eesti maasikakasvataja kuidagi läbi ei saavat, seal pole aga lisatud, et meil endal on tulenevalt koroonakriisist üle 50 000 töötu.

„Nad on tublid, ausad ja püüdlikud – head töötajad. Nad tulevad siia teenima raha, mida pered kodus vajavad ja on rahul palgaga, mida Eesti maasikasõbrad on valmis tasuma. Asi pole rahvuses, vaid töökuses ja tahtes,“ kiidavad talunikud ukrainlasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Palun väga – kohe avalauses on välja öeldud ukrainlaste vajaduse põhiline põhjus – asi pole rahvuses, vaid selles väikeses palgas, mida võõrtööjõule makstakse samal ajal kui enda inimesed istuvad tööta.

Kirjale on alla kirjutanud Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Elke Lillemets, Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Aga vaadakem, mida ütlevad ettevõtluse andmed (teatmik.ee) näiteks Elke Lillemetsa tegelike tööjõunäitajate kohta. Ta on tegev mitmes osaühingus, neist näiteks Marjamaa Talu OÜ-l on registreeritud üks töötaja, tööjõumakse tasutud 400 eurot kuus, riiklike maksude järgi on tipphooajal müüdud 500 kilo marju kuus. Tõnu Oksa Marjamaa Talu on kahel viimasel aastal hooajaks palganud tööle 13-14 töötajat. Samuti Lillemetsale kuuluvas OÜs Maheland on ka palgal üks töötaja. Ettevõtete tegevusalaks on märgitud segapõllumajandus, marjakasvatus ja jaemüük.

Samal ajal on tal ühismeedias pildid reisidest kaugetele maadele, poseerimine maasturite taustal. Numbrid ei klapi kuidagi elustiiliga…

Veel üks Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Tanel Paut ei oleks justkui üldse selle tegevusega seotud.

Neile maasikakasvatajatele, kes „ausaid ja töökaid“ ukrainlasi taga igatsevad, tuleb meelde tuletada, et maailmas valitseb pandeemia ning Eesti riik ei hakka meie inimeste tervisele mõeldes sellist riski võtma, et kolmandatest riikidest hooajatöölisi sisse tuua, nagu on väljendanud ka minister Arvo Aller.

Ministeerium tuletab meelde, et võõrtööjõudu puudutavad piirangud kehtivad ka pärast eriolukorra lõppemist – piirangute püsimajäämise eesmärk on mõistagi vähendada võimalusi viiruse levikuks Eestis.

Lahendusi otsitakse ja mõned on ka olemas, kuid kindlasti ei ole nende hulgas odava võõrtööjõu massiline maaletoomine. Jääb mulje, et koroona on mõnel põllumehel juba meelest läinud.

„Selleks, et vähendada võimalusi Eestis uue viiruselaine tekkeks, oleme pidanud mõistlikuks jätta väljatöötatud välismaise tööjõu liikumist puudutavad piirangud kehtima. Piirangute leevendamine või karmistamine sõltub tegelikust olukorrast ja teadlaste hinnangust nakkuse leviku olukorrale,” rõhutab siseminister Mart Helme, kelle sõnul on kõige olulisem toetada Eesti elanikke.

„Meil on Eestis hulgaliselt töötuid ning see arv suureneb lähiajal ilmselt veelgi. Riigi kohustus on praegusel keerulisel ajal olla toeks Eesti elanikele ja luua neile võimalused vabadele töökohtadele asumiseks. Väited sellest, et Eesti töötajaskond ei ole piisavalt kvalifitseeritud, ei vasta tõele. Eestis on hästi välja arenenud kutseõppesüsteem ning valitsus soodustab igati ka töötajate ümberõpet, et aidata inimestel tööturu vajadustega paremini kohaneda,” lisas ta.

Ja veel. Kogu probleem algas üleilmsest taudist ja riikide poolt kehtestatud karantiinides, mida pole kohe kindlasti välja mõelnud ei EKRE ega Eesti valitsus.

Ida-Euroopa abitööjõust, olgu lähteriik, milline iganes, tunnevad puudust kõik Põhjala riigid ja Suurbritannia. Soomlased tõid mõne asja eest erandkorras riiki ühe lennukitäie Ukraina “kogenud põllutöölisi” nagu vahendajad neile väitsid. Kohale jõudes selgus, et seltskonnal puuduvad maatöö kogemused sootuks.

Kuuldavasti on ukrainlasi isegi Estonia koori laulma toodud, justkui meil endil lauljaid vähe välja õpetatakse. Või polegi enam eestlane ei maa- ega laulurahvas…

37 commentsOn Esimaasikakasvataja ettevõttes on ametlikult kirjas üks töötaja

 • Avatar
  Järelnoppija

  Elke Lillemets (20.05.2020 at 23:22).
  Väidate, et “Marjamaa Talu OÜ on … valmis kaupade edasimüüja.”

  Palun võidelge alljärgnevate “faktidega”.

  https://www.err.ee/1092343/maasikakasvataja-kutsus-ministreid-maasikapollule
  “Eesti Maasikakasvatajate Liidu juht ja Marjamaa talu omanik Elke Lillemets …”
  “Ta ütles, et konkreetselt Marjamaa talus on puudu 20-40 inimest. Hooaja tipul peaks Lillemetsa sõnul põllul olema umbes 100 inimest.”

  https://www.teatmik.ee/et/personlegal/14137524-Marjamaa-Talu-O%C3%9C
  Elke Lillemets: juhatuse liige
  Töötajate arv (2017-2020): 1
  Tegevusvaldkond: kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus
  Tegevusalade klassifikatsioon: Mujal liigitamata toiduainete tootmine

  https://jvis.agri.ee/jvis/avalik.html#/toitKaitlemisettevotedparing
  Tegevusloa otsing
  “Teavitatud ja tegevusloaga toidu/ toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud materjalide ja esemete käitlejate otsing”: “Otsingu tulemus on tühi”

 • Avatar
  Võõrtööjõu vastu

  Sellised petised need võõrtööjõudu Eestisse tirijad-punaparunid ongi, üks nende esindaja “trollu” nime all üritab jälle oma jampsimisega asja segaseks ajada, kuid kadu neile punaparunitest petistele, kes Eestlasi palgata ei taha põhjusel, et muidu ei saa Eestit ümberrahvastada, maal ja väikelinnades on veel Eestlased enamuses, need seltsimehed on alustanud selle olukorra muutmist, tuues juba aastaid migrante tööle, neile tasuta elamist organiseerides, aga Eestlastele on kahju isegi sama suurt palka maksta, kui migrantidele, rääkimata sellest, et palgates kohalikke Eestlasi, jäävad majutuskulud ära, kuid neid ei huvita majanduslikud argumendid, nende eesmärk on Eestlaste väljatõrjumine Eestist, tuues asemele võõra rahva!

 • Avatar

  Muidu vingute, et Eesti maasikad on nii kallid, nüüd siis savi neist eesti maasikatest, ostke oma Poola/Kreeka maasikaid edasi siis ja ärge vinguge, kui edaspidi Eesti maasikaid pole või need veel kallimad on 🙂 Täiesti talumatult loll jutt käib siin ikka. Lisaks kontrollige ikka täpsemalt neid fakte ka. Tõnu Oksa Maarjamaa talus oli eelmise aasta suvel tööl 28 töötajat, et mis jutt see on… Lollus on ikka kole küll, ise ei saa aru, aga teistel on valus…

  • Avatar

   Me vingume selle üle ka et kitseliha on kallis. Nüüd kui keegi ei taha siia 100 000 moslemit, siis on see Eesti rahva näljutamine. Migratsioonipump ei ole “talu”. Ostamegi Poola ja Kreeka maasikaid ning hr.Tõnu pangu oma putka kinni ning mingu Ukrainasse maasikat kasvatama. Miks hr. Tõnu peab saama maasikaid kasvatada aga ntx. preili Anu ei tohi turvafirmat käitada ? Preili Anul on muidugi ka tööjõuga kitsas käes, nii et terve Pihkva dessantdiviis tuleb suveks siia tuua.

 • Avatar

  Pisut loogikat: riiklike maksude järgi on tipphooajal müüdud 500 kilo marju kuus. Ostsin eelmisel suvel ka kastiga marju, kaalus mälu järgi ca 5 kg, seega ka tipphooajal korjati 100 kasti KUUS, e. 25 kasti NÄDALAS e. ca3-4 KASTI PÄEVAS (15-20 KILO PÄEVAS). Sellise koguse korjamiseks rääkimata edasimüümiseks ei lähe vaja mingeid”hooajatöölisi”. See on ilmselgelt omaniku suhtes kohaliku omavalitsuse sotsiaalabi teema.

 • Avatar
  Elke Lillemetsale

  Kas vastab tõele, et teie registreerimata töölised on jooksnud vaarikatesse ja mujale peitu Maksuameti kontrollide eest? Ja kas ka see vastab tõele, et need töölised, kes ei jõua eest ära joosta, peavad ütlema kontrollidele, et nad korjavad iseendale marju. Ja kas nii on ka olnud, et Maksuameti kontrollid on küsinud siis “iseendale” korjajatelt, kui palju nad endale plaanivad korjata ja kas nad veel tulevad endale korjama?

 • Avatar

  “Elke Lillemets
  20.05.2020 at 23:22 Reply
  Tere Aivar! Marjamaa Talu OÜ on FIE Tõnu Oksa Marjamaa talu, (kuhu vaja hooajatöölisi) valmis kaupade edasimüüja.” — Miks on OÜ endale nimeks võtnud ‘talu’, kui talu mõiste tähendab midagi hoopis muud kui vahendusfirmat? https://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=50871055 :”Seadusemuudatuse järgi moodustavad talu kõik ühe valdaja poolt põllumajandussaaduste tootmiseks kasutatavad maatulundusmaa sihtotstarbega kinnisasjad koos masinate, loomade ja põllumajandusinventariga.” Mina ei oska hinnata, kas Uueduudised on formaaljuriidiliselt eksinud või mitte. Kui jah, võis eksimiseks ka (teadlikult tekitatud?) põhjus olla.

 • Avatar

  Õieti teete ei mingeid orjasi kui endil üle 50000 töötu ja teist niipalju mittemidagitegevaid reffide ametnikke kes sobiksid ülihästi põllule.

 • Avatar

  Sellise möla peale ostan turult Poola maasikaid. Oma raha ei ole vaja anda vaenlastele. Mingu pankrotti, tulevad eestimeelsed inimesed asemele. Blokkisin eile ōhtul ära mingid “uudised”, mis hakkasid minu e-posti mingeid kirjutisi saatma.

 • Avatar

  Alustuseks, olen aegade algusest olnud EKRE poolt hääletaja ja nende tuline toetaja. Igakord, kui kuskil seltskonnas tekib poliitiline arutelu, kaitsen paljusid EKRE seisukohti ja maailmavaateid, kuna need ühtivad ka minu enda maailmavaadetega ja seisukohtadega. Nüüd aga esmakordselt tunnen seoses ukraina põllumajandustöötajatega, kus mul endal tekkivad vastuolud EKRE seisukohaga – mitte lubada põllumajandustöölisi Eestissse. Ma saan aru EKRE üllast mõttest hoida neid töökohti töötutele eestlastele, aga kahjuks on see fakt, et töötud eestlased ei lähe mitte kunagi neid lehmalüpsmisi ja maasikakorjamisi tegema. Nii kurb kui see ka ei ole, siis kahjuks on see fakt. Minu arvates jäägu Eesti põllumajandus ellu ukrainlaste toel, kui see et nüüd rasketel aegadel põllumajandus lõplikult Eestis ära sureb. Ja palun lõpetage see tervisejutt ja koroonajura ka ära, hea kui poliitikud seda ülemaailmset infooperatsiooni usuvad, gripp oma eritüvedega on asja nimi ja raviks kasutage hanerasva nagu härra Mart Helme soovitab.

  • Avatar

   Ja mina olen Kaja “Meil on neid inimesi vaja” Kallase valija. A.P. sina või?

   • Avatar
    Slavofoobia

    Teie kommentaari sisu jääb arusaamatuks, Olete vist tõesti kas Kaja või Kristiina Kallase valija. Kes A.P. veel on ?

  • Avatar
   Koroonafoobia

   Piiriületused ei ole vaid ühe poole lubada.
   Rangemaid tingimusi seab Ukraina, mitte Eesti.
   https://www.err.ee/1085098/ukraina-lubab-siiski-hooajatoolistel-riigist-lahkuda
   “Kuigi Ukraina teatas eelmisel nädalal, et riik peatab hooajatööliste väljasõidu, on see aseministri sõnul siiski võimalik, kui teatud tingimused on täidetud.”
   “Me ootame ka, et töö tagatakse vähemalt kolmeks kuuks /…/ Et tervise jälgimine ja muud tervishoiuteenused tagatakse hooajatöölistele ja seda ka Ukrainasse naasmisel,”
   Rõhutan: “… tagatakse … seda ka Ukrainasse naasmisel,”
   Kas tagajad on maasikakasvatajad?

  • Avatar

   Tolerasti tunneb jutu stiili järgi ära. Mina olen alati olnud patrioot kristlane majandusinimene aga peale mingi vasakäärmusliku poliitika tagasi lükkamist ma hakkasin kahtlema. harimatud primitiivsed kommunistid teevad oma sorose õpetatud trikke ja arvavad, et tänapäeva infoühiskonnas pole keegi neid 100x kuulnud või lugenud.
   Välismaiste orjade vaevaga tehti asi ei ole “eesti toit”. Ja tegemist pole ka “eesti ettevõtetega”.

 • Avatar

  Kas riigivargaid paljastada on kuridegu, paistab, et sellega tegeleb ainult Ekre. Nii mõnelgi nn maasikakasvatajal on arvel 1 töötaja miinium palgaga, maad maasikate all paar—kolm või enam hektarit, aga ametlik saak on kuradima väike. Põhiosa saagist müüakse turul või kus iganes mustalt, makse maksmata. Mõned aga on riigivargaid kõvad kaitsma, eks need kaitsjad samasugused.

 • Avatar
  Elke Lillemets

  Tere Aivar! Marjamaa Talu OÜ on FIE Tõnu Oksa Marjamaa talu, (kuhu vaja hooajatöölisi) valmis kaupade edasimüüja. Palun faktid enne selgeks teha, kui laimu levitama hakkate, mis on ka seadusega karistav. Palun eemaldage oma valeinfot jagav artikkel ja kommentaarid.

  • Avatar

   E.Lillemets.
   Selgitage palun, miks on Teie poolt nimetatud FIE Tõnu Oksa Marjamaa talu registrite järgi (www.teatmik.ee ; http://www.inforegister.ee) märgitud viimase poole aasta töötajate arvuks 4, aga oma veebilehe kontaktides ( http://marjamaatalu.ee/kontakt ) on märgitud 5 erinevat töötaja nime ja kontakti?

  • Avatar

   E.Lillemets.
   Teine küsimus. Eesti Maasikakasvatajate liidul ( https://mkl.ee/liikmed/ ) on 26 liiget. Miks on Eesti Maasikakasvatajate liidu juhatuse kolmest liikmest kaks (Lillemets ja Paut) mitte seotud maasikate kasvatamisega ja ei ole ka selle ühingu liikmed, kelle juhatuses nad on?

  • Avatar

   No kui edasimüüja, siis on ju vaja müüjaid, mitte maasikakorjajaid või lehmalüpsjaid, sõnaga mitte põllumajandus- vaid kaubandustöötajaid! No ärge nüüd tulge ütlema, et maasikamüüjaid ei leia kohalike seast!

  • Avatar
   lillemetsale

   lillemets ajab päris segast, miks siis räuskate, et põllumajandust suretatakse, kui teil ei lasta migrante juurde tuua, ja nüüd ise väidate, et te ei tegelegi põllumajandusega?!!!

 • Avatar

  Saabki kontrollida ja on kontrollitud – huvitav , et Kauka Jumal ei pane tähele, et maksumaksmine ei saa olla oma suva järgi valitav. St , et kui 1 pealt makstud pole, oled ikkagi tõpranahk ja petis. Lihtne ! Ettevõtluses peaks hakkama olema au see, et makstakse korralikult nii makse kui palka, mitte see, et saan 300.- €-ga ukrainlase tööle ning oma riik ning rahvas imegu näppu või midagi muud ! Mingu kasvatagu siis Ukrainas oma maasikaid !

 • Avatar

  Tuli selline uitmõte. Kuidas saaks ühte väikest riiki kompromiteerida n. ida poolt. Alul soodustatakse manipuleeritavate pättide võimu ja meedia juurde saamist, et pärast sedasama riigile ja rahvale ette heita. Millega muidu seletada, et ühtesid uuritakse ja peedistatakse pidevalt, teisi aga mitte, vähemalt seni,… kuni nad kellelegi kasulikud on.

 • Avatar

  UU toimetus on asunud laimama. Lillemets on osaline mitmes firmas, mis maksavad tuhandeid eurosid makse! Igaüks saab kontrollida. Vastik!

  • Avatar

   Jumalus jälle platsis, keda siin laimatakse, ainult mainitakse riigipettureid. Tean ”firmat”, kel kanu tuhandeid, AMETLIKULT MUNEB KANA 1 MUNA KUUS. TÖÖTAJAID SAMUTI 1,SEEGI SAAB MIINIUMI. TOETUSI VÕETAKSE VASTU 2 KÄEL. On sääraseid ettevõtteid vaja Eestile või?

   • Avatar
    Kauka Jumal

    UU toimetuse poolt toodud Marjamaa Talu OÜ tegevusalaks on märgitud kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus. Ehk selle firma tegevus pole seotud üldse põllumajandusega. Kui soovite seda laimu ja valet uskuda, siis see on muidugi teie isiklik valik.

  • Avatar
   Jumalale paar sõna

   Jah, artiklis toodud ettevõte ilmselt põllundusega ei tegele, jutus viidatav Marjamaa talu andmestik on siin:
   https://www.teatmik.ee/et/personlegal/10164889-T%C3%95NU-OKSA-MARJAMAA-TALU

   Samas nähtub ka selle talu tööjõumaksude suurusest, et üsna kindlalt ei maksta võõrtööjõu pealt seal Eesti riigile midagi ja Elke Lillemetsa jutt 1000-eurosest maasikakorjaja palgast on vale. Kauka Jumal ilmselgelt ei ole ise firmaomanik ja ei oska vist teatmik.ee andmeid lugeda.
   Palka need võõrtöölised ei saa, makstakse kas mustalt või on tegu renditöö sahkerdamisega. Igal juhul minnakse seal Eesti riigile maksude maksmisest mööda.

   • Avatar
    Kauka Jumal

    Toimetusel on alati võimalus pöörduda ettevõtja poole ja küsida milline juriidiline keha konkreetse tegevusega seotud on! Siin on selgelt näha, et UU tahtlikult kasutab ettevõtjale kuuluvat teise firma majandusnäitajaid ära, mis ei ole seotud üldse maasika kasvatamisega. Kuhu me nii jõuame kui rahvuslikke vaateid kaitsva erakonna väljaanne tegeleb laimamisega? Mis puutub võõrtööjõu kasutamisesse, siis tehakse seda laialdaselt läbi tööjõurendi firmade ja need ei kajastu tööjõumaksudena. Siin on koht, kus riik peaks jõuliselt tegutsema!

   • Avatar
    usalda, aga kontrolli

    Jumalale paar sõna.
    Viitad “Tõnu Oksa Marjamaa talu”-le, kus antud isik (Lillemets) on prokurist (ettevõtte esindaja – see vist on vajalik et osaleda Maasikakasvatajate liidu juhatuses, kui “maasikakasvataja”).
    Artiklis viidatakse “Marjamaa talu”-le, kus antud isik (Lillemets) on ainuke juhatuse liige ja millel puudub ka toiduainete käitlemise tegevusluba https://jvis.agri.ee/jvis/avalik.html#/toitKaitlemisettevotedparing (otsingusse registrikood 14137524)
    https://www.teatmik.ee/et/personlegal/14137524-Marjamaa-Talu-O%C3%9C

 • Avatar
  Andres Ellamaa

  Kuhu jäi minu kommentaar, mis püüdsin kahel korral lisada ?

 • Avatar

  Mnjaa, aga siis ei tasu ka vinguda, kui Eesti marjad kallid on. Lihtsalt mainin. Kõik töötud EKREkad põllale tööle, vutt vutt 🙂

  • Avatar

   Ei vingugi. Sina ju vingud. Mina tahan mitte Ukraina töölisi vaid Ukraina maasikat ja vasakäärmusliku multikulti pankrotistumist. Orjus Wabariigist välja. Mingu kasvatagu Ukrainas seda va “eti toitu”. Saime eelmistest Balti parunitest lahti ja saame seekord ka. Tegelikult oleks meil vaja massiivset natsionaliseerimist et kolhoosist varastatud vara tagasi saada.

  • Avatar

   Ei ole nii! See on diskrimineerimine, kui mingisse erakonda kuulumine kindlustab töökoha mistahes asutuses või elualal!

 • Avatar
  Andres Ellamaa

  See tekst peaks leidma laiemat käsitlemist nn.peavoolumeedias ja kindlasti kõigis raadiote poliitikasaateis. Ja põllumajandusministri ja rahandusministri avaldustes
  Jääb mõistetamatuks, kuhu kadus minu eelmine selleteemaline mõtteavaldus.

 • Avatar
  Andres Ellamaa

  See tekst maasikakasvatajatest peaks tingimata ilmuma ka paberajakirjanduses ja leidma käsitlust raadios. Kindlasti kõigi koalitsioonipoliitikute esinemistes.KE EKRE ja Isamaa peaks ikka “munadega” olema. Kaua võib lasta end eeslina peksta. Kindlasti võiks leida ka IT-vendi , kes suudaks osutada RF-mõtteavalduste algallikaile. Ei teeks halba ka kui seeks selgust raudteetrassi maadega toimunud tehingud, viimaseil aastail, eriti Rapla-ja Harjumaal

 • Avatar

  Loogiline. Kuni koor esineda ei saa, saadetakse Marjamaale mammusid korjama.

 • Avatar

  Mitte ei saa aru, kus on MTA silmad, et Elke Lillemetsa lugu ei nähta-uurita. Nii mõndagi väikekasvatajat on uuritud-kotitud küll, kuigi sellel mitu-mitu ametlikku korjajat. Et äkki on ametlike sekka mõni mitteametlik “sattunud”.
  Või on MTA’le “kilekott” pähe tõmmatud, et ei näe…

  • Avatar

   Tema ja mõned tublid Eesti Maasika tootjad korjavad vabalt üksi 30 ha, peale seda kui mammud nopitud, autosse ja teise Eesti otsa turule müüma …. ja nii umbes 6 nädalat. Eesti inimene on tubli ja töökas Lisaks maasikate korjamisele ja turustamisele saabusid Ukrainast toredad sõbrad Eesti põllumajandusega tutvuma. Kuna huvi Eesti maasika kasvatuse vastu ukraina inimesel on ülisuur,siis hooliv inimene 2-4 voodikohaga kämpingud püsti pani, et ootamatutele külalistele lõunasööki pakkuda ja soovi korral oleks võimalus uinak teha. Eelmistel suvehooaegadel on ukrainlastele väga meeldinud Eesti puutumatu loodus ja nüüd juba aastaid on need seltskonnad sättinud oma tegemised, et saaksid puhata Eesti maasikapõllu ääres ja jälgida kuidas üks inimene mõne tunniga 30 ha korjab …. Ja nüüd pahalased valitsusest – sääksed ja määksed tüübid ei luba tublidele talunikele erandkorras külalisi siia ringi paterdama ———-  14 päeva karantiinis – kes marju turustab?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused