Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Danske ja Swedbank võtavad Eesti inimeste raha, asemele jätavad rahapesuriigi võika maine

-
27.03.2019
© Andres Putting/Ekspress Meedia

Läbi Eesti liikunud räpane raha on määrinud riigi maine, samas kui kasu on riigil välispankadest minimaalselt olnud.

Läbi Swedbanki Eesti üksuse liikus 10 aasta jooksul 135 miljardit eurot peamiselt Venemaa taustaga kõrge riskiga klientide raha, seisab panga enda siseraportis, mis on jõudnud Rootsi ringhäälingu SVT kätte, kirjutab ERR, toetudes väljaandele Financial Times.

Rootsis otsiti kolmapäeval läbi Swedbanki kontorid osana uurimisest, mis puudutab panga seotust suuremahulise rahapesuga Baltimaades, teatab BNS.

Danske rahapesu suuruseks on märgitud erinevatest hinnangutes 150-200 miljardit. Mõlemas pangas toimus rahapesu peamiselt aastatel 2007-2015 ja poliitoravate juhitud Eesti oli seega ümberlaadimiskohaks.

Praegu peaks mõtlevale inimesele olema selge, et kui neid toiminguid Eestis ei märgatud, on leebemal juhul tegu kuritegeliku hoolimatusega, hullemal juhul on Eesti poliitikud ja ametnikud ise “nokka kasta” saanud ja seega pealaeni korruptsioonisupis sees. Eriti puudutab see paljude teiste vargusskandaalidega tuntuks saanud Reformierakonda.

Halenaljakas on kogu loo juures see, et välispangad on Eestis olnud priviligeeritud seisundis, nad on saanud oma kasumi välja nihverdada ja on oma tegevusaja jooksul teenitud suurtest rahadest asukohariiki minimaalselt investeerinud.

Eesti on tänu liberaalsele rahanduspoliitikale lasknud välispankadel riiki ja rahvast lüpsta ning saab nüüd “väärilise” tasu rikutud maine näol. Peremehed tegid sulase rahast lagedaks ja sündmusest tekkinud sopp jääb viimase kanda.

Kuigi keegi pole veel märganud, siis Reformierakonna valitsemisest saati on kogu Eesti elu nii kulgenud – meid nööritakse, meie arvel rikastutakse, meie hea nimi hävitatakse ja lõpuks seisame ikka Brüsselis, käsi pikalt väljas. See maksab igal alal – ilmselt läheb nii Rail Balticu kui ka Helsingi tunneli kogu rahalisest kui praktilisest kasutegurist 90% võõrastele, meile jäävad rikutud loodus ja ülalpidamiskulud… ja pisut rongisõidurõõmu.

Eestlased on peremeheõigused käest andnud ja seetõttu laamendavad siin võõrad, keda aina juurde lastakse. Seepärast kardetakse ka EKRE võimulepääsu, sest siis tulevad peremeheõigused tagasi, seni näilist võimu omanud sulased aga ei oska isandata elada.

Allikas: ERR