Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Deniss Boroditši salastatud palganumber on tallinlastele näkku sülitamine

-
25.07.2018
Deniss Boroditši salastatud palganumber on tallinlastele näkku sülitamine

Eesti poliitikutel on lihtkodaniku arvamusest juba nii suva, et halva mängu juures ei vaevuta enam isegi head nägu tegema.

Vikipeedia järgi otsustades on Deniss Boroditš juba kümmekond aastat suures poliitikas, aga ta ei tundu midagi õppinud olevat – ennekõike seda, et uues ametis ära alusta skandaalide, salastamise ja valetamisega. Aga ilmselt ta sellest ei hooli.

Esimeses intervjuus Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi juhina ütles Boroditš esmaspäeval ERR-ile, et tema soov on, et ettevõttes oleks kõik läbipaistev ja selge. Miks siis mitte ka palganumber, eriti kui ollakse sellise ettevõtte etteotsa saanud, kus alles üks ametnik soetas varastatud raha eest isikliku autopargi? Kas uus juht ei peaks alustama usalduse taastamisest, millele varju jääv palganumber küll kaasa ei aita. Kas liigsete nullide tõttu?

Kui varem on Tallinna Linnatranspordi AS-i juhi palk olnud sarnaselt paljudele teistele pealinnale kuuluvatele ettevõtetele avalik, siis nüüd on äriühing otsustanud palganumbri jätta konfidentsiaalseks.

Esmaspäeval kinnitas Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) uue juhi ametisse, kuid tema palka nõukogu esimehe Kalle Klandorfi sõnul ei avalikustata. TLT eelmise juhi Enno Tamme palk oli avalikustatud. Tema teenis kuus 5500 eurot. Seega saab Boroditši palganumbri üle ainult spekuleerida, kirjutab ERR. Tõenäoliselt on see Tamme omast tublisti kopsakam ega kannata seetõttu avalikustamist.

Ei saagi enam aru, kas Boroditš on Keskerakonna või Reformierakonna leival või on nende ühisprojekt Tallinna linnavalitsuses – on ju tegu endise keskerakondlase ja praeguse oravaparteilasega, kes on tagasi jõudnud KE toiduahelasse, nagu ka vahepeal IRL-is “ära käinud” Aivar Riisalu. Seega jääb tema protežeerijatele soovitada vaid seda, et pole mõtet ühe mehe karjääri alustada salastamisega, mis lihtkodanikule kindlasti ei meeldi.

Tallinna Linnavalitsuse jaoks, mille eesotsas on kõigile kriitikutele süüdimatult näkku irvitav linnapea Taavi Aas, on maine hoidmine samuti mõttetu vaevanägemine – Keskerakonnale annavad hääli ju venekeelsed valijad, aga nemad on RTR-i ja PBK inforuumis, seal aga linnavalitsuse korrumpeerumisest juttu ei tehta.