Edasi ei saa, sest rahvas ei taha

Juhtkiri,
- Updated

Nii palju räigusi nagu paar viimast nädalat pole eesti rahvas pidanud taluma vist nõukogude asjast saadik. Inimesed, kes võitlesid kätte Eesti taasiseseisvumise ei oska suurest hämmeldusest enam midagi öelda. On see tõesti võimalik, kas see polegi uni?

Teame ammu, et Eesti isesesivus pole midagi enesestmõistetavat ja selle eest tuleb pidevalt seista. Kuid kui tema lammutamisele ise kaasa aidata, käib asi ilmselt märksa kiiremini. Kui välisminister nimetab Eesti iseseisvust pisidetailiks, mis takistab siia meie tahte vastaselt vabalt ja piiramatult migrante tuua, ei ole see hea. Tuntud lastekirjanik ja toredate buratiino lugude tegija Jaak Urmet tõdeb, et ta on eestlusest välja kasvanud, sest rahvuslased on jätised. Paljudel poliitikutel eesotsas presidendiga on aga hoopis häbi eestlane olla. Ja kui tagatipuks soovitab tubliks brüsselimeelseks enamlaseks muutunud Indrek Tarand, et meeleheitele viidud kodumaa pärast muretsejad võiksid ennast lihtsalt põlema panna, on lugu ikka pagana kurb! Lisaks ei suvatse keegi nende lausete eest isegi vabandust paluda, rääkimata siis kahetsusest. Peavoolumeedia aga vaikib juhtunu lihtsalt maha. Pole olnud ja seega pole probleemi.

Peale seda kui Saksamaa lubas maailmale hakatuseks vastu võtta ligi miljon võõramaalast ja Euroopa Komisjon ilmutas oma kava migrandid liikmesriike vahel kiiresti valemite alusel laiali jagada, hakkas peale peavoolumeedia lakkamatu kiidulaul pagulaste teemal, mida vürtsitati fotomontaažide, ideoloogiakontsertide  ja muu säärasega (sarnaselt Putini infosõja võtetele) ning koalitsioonipoliitikudki said asjast innustust. Märguandeks kujunes Vao seina süütamine, kusjuures muidu kidakeelne ja kuude kaupa uurimistoiminguid läbi viiv Päästeamet andis minut peale põlengut teada, et tegu oli süütamisega ja juba poole tunni pärast hakkasid tulema föderaalse Euroopa ja sisserände pooldajate „hukkamõistvad“ avaldused. Süüdi on tagurlikud jõud nagu rahvuslased, konservatiivid ja sisserände vastased. Tegelikku süüdlast pole aga siiani leitud, kuigi väideti, et see on vaid paari päeva küsimus. Samas näib süütaja nime väga täpselt teadvat skandaalne ja psüühiliselt tasakaalutu Facebooki ahistaja Ly Ly Tervo – tema esitab oma postituses pika nimekirja seina süütajatest, mille ka ära toome, sest üheks neist pidavat olema portaal Uued Uudised ja teiseks meie head kolleegid kristlikust portaalist Meie Kirik. Siin ei maksaks vabandust sootuks oodata ja vaimsete probleemidega inimese peale politseisse kurtmine ei oma samuti sügavat mõtet. Samas võib osa inimesi taolist tõrvamist tõe pähe võtta, mistõttu kinnitame, et meie pole seda teinud. Igasugune süütamine ei kuulu rahvuslik konservatiivse maailmavaate pooldajate arsenali. Taustaks 80% eesti inimestest ei soovi siia suuri sisserändajate hulki, sest see ohustab meie riiki ja kultuuri. 70% meie inimesi ei soovi ka homoabielusid, kuid millal enne on sotsioloogilised uuringud valitsusele korda läinud, kui need just ei puuduta parteide reitinguid. Taavi Rõiva murdumine ja allaandmine kvootide osas, polnudki seetõttu enam nii üllatav.

Sel nädalal  algab Riigikogus uus poliitikahooaeg. Ja see stardib meeleheitele viidud eesti põllumeeste suurmeeleavaldusega. Ühiskonna sügavates alusprobleemides on juba pikemat aega asjad viltu, elatustase langeb, inimeste vaesus kasvab. Eestist väljaränne ja migrantide sisseränne on ainult jäämäe veepealne osa. Meie majandus lonkab tugevalt jalgu, põllumajandus on katastroofi seisus ja korruptsioon vohab täiega. Tallinna Sadama rahaveskite uurimine pole veel õieti alanudki, aga juba on selge, et jama meie poliitika tegeliku toimimise kohta tuleb sealt kuhjaga. Vanaviisi edasi ei saa, sest rahvas ei taha ega suuda. Vassimine, sahkerdamine, luiskamine ja hämamine peavad lõppema. Selline valitsus, kes ühiskonna ees seisvate reaalsete probleemidega hakkama ei saa, peab erru minema!

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused