Eesti meedia valab soppa rahva hinge ja esirinnas on ikka Delfi

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
Eesti peavoolumeedia pearõhk oli taas “pingviinide paraadil”. Pilt on illustratiivne.

Eestis armastatakse rääkida kodanikuühiskonnast, kuid asja tegelikkus on näha esmaspäeva hommikustest ajalehtedest – pearõhk on suunatud nomenklatuursetele aastapäevaüritustele.

EKRE võimsat tõrvikurongkäiku mainitakse nagu muuseas, kuigi tegu oli sisuliselt ainsa puhtalt rahvaliku üritusega üldse. Ja ometigi Delfi sõna otseses mõttes pasandab rahva hinge, kirjutades sellest: “Emotsioonid EKRE tõrvikurongkäigult: bensiinilõhn, paramilitarism, vastumeelsus ja “konkurent” Kaljuste.” Sellise kokkuvõtte peale võib ka Joosep Tiksi nimetada otsesõnu saastaajakirjanikuks, kes otsis platsilt ainult natse, kõik hea jäi talle hoomamatuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Bensiinilõhn on tõrviku täitmise paratamatu kaasnähtus, sest täidetud tõrvikuid ei saa hästi vedada; Odini sõdalased olid kutsutud kaitsma “konkurent” Kaljuste üritust punaprofessor Hartlebi eest ja vastumeelsust kogu ürituse vastu tundis ilmselgelt vaid Tiks ise. Aga kogu tema kokkuvõte on õpikunäide sellest, kuidas ajakirjanikud soppa loobivad.

Inimesed rääkisid ka Kanal 2 tegemistest, kes üritas rongkäiguliste hulgast leida kõike lihtsamaid inimesi või siis pisut häälekaid, kes pandi küsimustele vastama, et osavõtjatest võimalikult halvem pilt jätta. Eesti “sõltumatu” ajakirjanduse kohta võis pühapäeval rahvast puupüsti täis platsil kuulda humoorikat ütlust: “Noh, mõnisada inimest ehk on!”

Vaadates peavoolumeedia üliinnukat püüdu varjata EKRE tõrvikurongkäiku ja viimase kui detailini näidata “pingviinide paraadi”, võiks ju nentida: suur osa neist pingviinidest võivad ju nädala pärast valijatelt hundipassi saada.

Vahe rahvalike ja nomenklatuursete ürituste vahel on alati tuntav ja ka viimastel käivad inimesed meelsasti, näiteks riigivõimu korraldatud aastapäevaüritustel, kuid kunagi ei saa seejuures kindel olla, kas inimesed tulid austama oma riiki või nad tulid ka presidendi või peaministriga koos olema. Tõrvikurongkäigu kohta aga on kindel see, et tuldi südame kutsel.

Kontsert Islandi väljakul oli iga mõistusega inimese vaatevinklist puhtakujuline aseaine tõrvikurongkäigule ja vähemalt meediapiltide kaudu tundub, et üsna tühi osalejatest. Ometigi tegi ERR sellest otseülekande. Päris hale aga oli Nika Kalantari marufeministide ahvietendus, mida tõrvikurongkäik lihtsalt ignoreeris.

“Kui marufeministidel ei õnnestu meie üritust kaaperdada, siis tahavad nad meie hinge lihtsalt solki valada, et me lahkuksime sealt halva tundega,” märkis Martin Helme saates “Räägime asjast”. Seda teeb peavoolumeedia ka tagantjärele.

Pealtnägija tehtud pilt Islandi väljaku üritusest, kus sõna otseses mõttes “üritati”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused