Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti riik on oma sõna öelnud — küüditatute mälestuse rüvetajad olid kõigest purjus huligaanid

-
29.05.2018
© Sille Annuk/Postimees

Eesti õigussüsteem andis taas olulise hoobi eestlaste õiglustundele — küüditatute mälestusküünlaid laiali peksnud tegelased võeti vastutusele lihtsalt kui purjus huligaanid.

Politsei karistas rahatrahviga kahte naist ja kahte meest, kes lükkasid ümber Tallinnas märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks asetatud küünlaid.

Kesklinna jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhtivuurija Inna Toater ütles BNS-ile, et politsei alustas väärteomenetluse karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rikkumist.

“Tuvastasime kõik neli inimest ning neile esitati süüdistus, mille eest seaduse järgi karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut, see tähendab kuni 400 eurot või arestipäevad,” sõnas ta. “Kõigile neljale inimesele määrati karistuseks rahatrahv, mis jääb seaduses sätestatud piiridesse.”

“Oma ütlustes selgitasid nad, et tarvitasid sel ööl ohtralt alkoholi ning sellest oli ajendatud ka nende käitumine. Nad avaldasid kahetsust tehtu pärast,” ütles Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit aprillis.

Selline udujutt üritab näidata, nagu oleks küünlad purjus inimestele lihtsalt ette jäänud — ometigi pidi iga mõistusega inimene, kes on ühiskonnas toimuvaga kursis, teadma, miks need küünlad seal on ja mida see sündmus Eesti inimestele tähendas. Nende nelja putinliku venelase tegevus väljendas teadlikult põlgust põlisrahva kannatuste vastu, mille korraldas nendesamade, 9. mail pronkssõduri juurde kogunevate inimeste iidol, kurjategija Stalin.

Eestlasest tavakodanikul on raske seedida seda, kuidas võis politsei uskuda, et jalgadel lasti käia vaid seetõttu, et purjus inimestele jäid mingid veidrad põlevad tulukesed jalge ette. Videolt on selgelt näha, millise mõnuga küünlaid jalaga taotakse! Veelgi raskem on uskuda, et need märatsejad midagi siiralt kahetsesid — kui, siis vaid seda, et vahele jäid. Suurveneliku kasvatusega inimesed nii lihtsalt midagi kahetsema ei hakka, eriti veel väikerahvastele tehtud kurja.

Kremlimeelsed said taas kord aru, et ega neid Eesti omariikluse mõnitamise eest eriti karmilt ei karistata, sest riik ei soovi nendega tüli norida. Samal moel lõppes kõik ju ka pärast pronksiööd. Signaal on antud — Eesti riik ei kaitse oma rahva kannatusi putinistlike mõnitajate eest.

26. märtsi märatsejate karistuse määramisel oleks õigusorganid pidanud lähtuma märgatavalt karmimatest paragrahvidest, mis käsitlenuks inimeste kannatuste ja omariikluse mõnitamist. Riik aga näitas taas üles oma nõrkust. Uudistest ei selgu ju sedagi, mitu trahviühikut need tegelased said — sisetunne ütleb, et mitte maksimaalselt.

Sellel lool on veel teinegi tahk — hiljuti neegriga tülitsenud “rassistist” bussijuht lasti päevapealt lahti. Ei olnud mingit uurimist, seletusi, töövaidlust, lihtsalt leheloo alusel päevapealt kinga, sest solvasid kallist külalist! Siit tulebki lõppjäreldus — Eesti riik ei kaitse omi, eestlasi, vaid putinivenelasi ning sisseveetavad neegreid, kes on ka president Kaljulaidile uued “meie inimesed”. Keskerakond aga on oma valitsemise ajal näidanud selgelt, kuidas ta venestamist soosib – nende valija on ju 9. mail Aljoša juures ja Vabadusristi juurde tuleb vaid purjus peaga kedagi või midagi peksma.