Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKA näitab haakristile rohelist tuld: EKRE vastu suunatud svastika olevat murest tingitud vaba eneseväljendus ja kunst

-
05.04.2019
EKA uus maja ootab haakriste? Pilt on illustratiivne.
© Teet Malsroos/Õhtuleht

Eesti ühiskond läheb aina rohkem segi – ühe ja sama embleemi kasutamine on ühtede puhul aktsepteeritav, teiste puhul aga kuritegu.

Haakrist on nüüd “omadele” lubatud! Delfi annab sellest teada oma peakirjas: “EKA enda hoone juures asuvale taiesele soditud “EKRE”-haakristist: ilmselt tegu kellegi murest tingitud väljendusega täna ühiskonnas toimuvale!”

Kunstiakadeemia kommunikatsioonijuht Anna Lindpere ütles, et EKA betoonist pildiraamid on mõeldud vabaks kunstiväljenduseks. “Pildiraamide eesmärk on pakkuda võimalust kõigile esitada oma loomet. Sealsed taiesed tekivad ilma tsensuurita.”

EKA õppeprorektori Anne Pikkovi sõnul on ilmselt tegu kellegi murest tingitud väljendusega täna ühiskonnas toimuvale. „EKA seisab vaba kunsti eest ning usub võrdsetesse õigustesse. Kunst on läbi aegade kajastanud ka seda, mis toimub poliitikas ning on ühiskonna peegelduseks.“ Ta lisas, et igaühel on võimalik kasvõi kohe raamid visuaalselt ümber kujundada.

Alles oli kogu meedias meeletu kisa selle üle, et üks EKRE poliitikutest kasutab paremäärmuslikke sümboleid – nüüd annab kultuuriakadeemia avalikult teada, et haakrist on kunst ja mureväljendus. Aga kui keegi arvab, et eestlased peaks kõvemini tööd tegema hakkama ja kirjutas EKA taiestele “Arbeit macht frei”? Kas see koonduslaagrite õõvastav loosung oleks EKA arvates samuti vastuvõetav kunstiväljendus, mida ei tohi tsenseerida?

Võib vaid ette kujutada, kui selle sama haakristi oleks sinna teinud keegi, kes poleks kasutanud sõna “EKRE”, vaid sõna “Heil!” Oleks see kunstiakadeemiale samuti “vaba eneseväljendus”?

EKRE rändepakti-vastasel meeleavaldusel oli päris palju kunstiteoseid, alates juhtmetpidi rippuvast mikserist kuni vikatitega kartellipoliitikuteni – need millegipärast vasakliberaalidele ei meeldinud, “ekrestatud” haakrist aga tundub omal kohal olevat…

Eesti muutub üha enam mõistusevastaseks, variserlikuks ja kahekeelseks riigiks. On üks poliitiline jõud, kelle puhul nähakse halba lausa igas asjas, ning kõik teised, kelle puhul on ka kuriteod “väike süütu nali”. Ja ise veel imestavad, miks EKRE tahab ühiskonnas muutusi tegema hakata!

Või looks ka ise grafitimeeskonna ja ühineks kunstiakadeemia algatusega väljendada oma muresid õõvastavaimal moel tänavakunstis ja linnapildis?

Allikas: Delfi