EKRE ministrite ründamise taga pole mitte nende väidetavad vead, vaid opositsiooni paanika valitsuse püsimise tõttu

Juhtkiri,
- Updated
©UU
Umbusaldajad aktsioonis.

Pole enam mingit kahtlustki, et sotsidest ja reformierakondlastest koosnev opositsioon on ette võtnud taktika, mida USA-s kasutatakse president Trumpi vastu – paisata EKRE ministrite vastu massiliselt süüdistusi (ennekõike valetamises), panna nad ainult selgitustega tegelema ning tekitada sel kombel valitsusele võimetus igapäevatööga tegeleda.

Poliitikahuvilistel tasub vaid meedia kaudu jälgida Ameerikas toimuvat ja paralleelid on silmapilk nähtavad – ka Trumpi süüdistatakse pidevalt mingil ajal millegi kohta valetamises, vastandatakse teda ametnikega, otsitakse välja üha uusi vastuolusid, ka imepisikesi, pekstakse teda meedia kaudu – peaasi, et tal poleks aega tegeleda piirimüüri, majanduse, immigratsiooniküsimustega ja nii edasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna selline Ameerika demokraatide taktika on juba käiku lastud, siis oleks aeg küsida – kus asub see ajutrust, kes rünnakuid koordineerib, ja kes sinna kuuluvad?

Ilmselt on suur osa Eestimaa inimesi silmanud seda mustrit, mis on EKRE-vastastes rünnakutes – kui ühest ministrist on jagu saadud, võetakse ette järgmine.

Kõik algas väliskaubandus- ja IT-ministrist Marti Kuusikust, keda hakata kartma just tema IT-tausta ja seoses sellega ka e-valimiste “vigade” võimaliku paljastamise tõttu – Rakvere reformierakondlased söötsid meediale ette kuulujutuna liikunud “naisepeksu” ja algasid metsikud rünnakud, mis lõppesid ministri taandumisega. Siin sai opositsioon hamba verele.

Marti Kuusiku kohtuasi on nüüd lükkunud kevadesse ja tõenäoliselt selle tõttu, et uurimisorganitel pole midagi ette näidata. Kui oleks, siis oleks meediale juba “mahlakad” üksikasjad ette söödetud ja surmahoop antud. Ega ilmaasjata rääkinud Vilja Toomast juba, et isegi kui mees ja naine mõlemad eitavad vägivalda, tulevat lähtuda sellest, et nad varjavat tõde, kusjuures naine tegevat seda mehe sunnil.

Vahepeal püüti maha võtta siseminister Mart Helmet tema vastuolude tõttu PPA peadirektoriga, kuid EKRE liider on reformarite bandele liiga tugev vastane. Nüüd on siis Hanno Pevkur taas üritamas, nõudes õiguskantslerilt, et too hindaks siseminister Mart Helme süüdistust, nagu algataks ja lõpetaks prokuratuur kriminaalasju poliitilistel motiividel.

Minister Kert Kingole loodi algul negatiivne taust tema väidetava keeldumise tõttu välisreisidel käia ja tema keeleoskuse pinnal. Siis aga asuti teda maruliselt ründama just valetamiste foonil, segades mängu ajalise mõõtme, millal ta üht või teist asja tegi või ütles.

Minister astus Riigikogu ees esinedes opositsiooni marulise tule all lõksu. Mitmed tol hetkel saalis olnud saadikud mäletavad, kuidas põlevil silmil Kingot ründava opositsiooni seast käis mingil hetkel läbi kahin – astus lõksu, ära tegime – ja mõned neist tormasid saalist välja juba meediale ettekannet koostama.

Nüüd on siis rünnaku all maaeluminister Mart Järvik ja taktika on jälle sama – mingil moel tekitatakse ministeeriumis vastasseis ministri ja ametnike vahel (või tekib see ametnike vastutöötamisest), ning siis hakatakse jällegi tormiliselt mängima aegadel, et millal üks või teine asi toimus. Minister aetakse selgitustes nii sassi, et ta eksib mingi ajavahe või faktiga ja siis hõiskab kogu opositsiooni ja peavoolumeedia hüäänikari – näete, see tõbras ju valetab! Maha, ja kohe!

Kogu see stsenaarium on nii üheülbaline ja läbinähtav, et iga inimene peaks mõistma – tegu on mustriga, mille eesmärgiks on pidevate rünnakutega häirida valitsuse tööd, sundida ministreid selgitusi jagama, võtta neid ebatäpsustega vahele, algatada umbusaldusi ja lõpuks sundida valitsust andma teed Reformierakonnale.

Süüdistustes EKRE ministrite vastu pole kunagi olnud esiplaanil nende kompetentsus, vaid alati mingi “vale” selles osas, kas ta ütles või tegi midagi enne või pärast lõunat – see näitab, et opositsiooni ei huvita mitte Eesti ühiskonna käekäik, vaid oponentidele ärategemine.

EKRE on juba kaks ministrit kaotanud ja võib nüüd öelda: “Siitmaalt ja mitte enam!” Erakonna liidrid on lubanud Mart Järviku eest seista ja nüüd on möödapääsmatu anda vastulöök Autorollo, VEB Fondi, kümnemiljoni dollari, Malaisia naisteahistajate ja sadade muude alatuste erakonnale.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused