Head teed minna, Euroopa hukutaja Angela Merkel – ja mida varem, seda parem!

Angela Merkeli pidev flirt Venemaa presidendi Vladimir Putiniga ei tähenda Eestile head.

Öeldakse, et surnutest on kombeks vaid head rääkida – ainult et oma erakonna CDU esimehe kohast loobuv Angela Merkel pole ju veel manalateel, vaid elus, terve ja vastutusvõimeline, seega ei pea tema osas head nägu pähe tegema.

Paraku ütleb välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Matti Maasikas ERR-is, et Angela Merkel on Saksa kantslerina Eestit väga palju toetanud ning temast on põhjust kõigil hästi mõelda. Kas ikka on?

Saksamaa on Euroopa võimsam majandus ja paraku on ta Euroopa Liidus kosunud just uute liikmesriikide arvel – kasvõi meie põllumeeste väiksema toetusteprotsendi kaudu. Ainult kartellipoliitikud usuvad tões ja vaimus, et EL-i suurriigid on väiksemate suhtes heatahtlikud ja abivalmis – tegelikult pole turumajandus kunagi omakasupüüdmatu.

Angela Merkeli ja Nord Stream 2 osas, mida peetakse venelaste ja sakslaste ühisprojektiks Euroopa energiajulgeoleku arvelt, võib vahendada kaht pealkirja Delfis: “Merkeli ja Putini kohtumisel kokkuleppeid ei leitud, üksmeel on vaid Nord Stream 2 küsimuses” ning “Europarlamendi liikmed kutsuvad Merkelit Nord Stream 2 osas poliitikat muutma”, vastavalt 19. augustist ja 29. oktoobrist. Merkel on alati olnud kõva Putiniga flirtija ja see on Eestile vaid kahjuks.

Saksamaa kantsleri suurim kuritegu on Süüria pagulaste kutsumine Saksamaale – isegi kui selle taga olnuks inimlikkus, polnud Merkelil õigus teha sellist üleskutset, mis on vastuolus nii Saksamaa kui Euroopa Liidu 2015. aastal kehtinud sisserännuseadustega. Tuhandetel sakslastel, kes on kannatanud migrantide vägivalla käes ja miljonitel, kes on kaotanud turvalisustunde ning peavad oma maksudega ülal pidama pagulasi nuumavat sotsiaalsüsteemi, on põhjust Merkelit tõsiselt vihata.

Et sakslased Merkelit sugugi Maasika moel ei hinda, näitavad valimised erinevatel liidumaadel, viimati Hessenis. Sakslased soovivad Merkeli epohhi kiiresti minevikku saata ja selles osas peab neid toetama. Pealegi on selles riigis olemas ka Alternatiiv Saksamaale – Alternative für Deutschland. Merkel aga peaks ühe kristliku Euroopa riigi (ja sealkaudu kogu mandri) hukutamise pärast kindlasti kohtupinki sattuma!

Angela Merkel ütles esmaspäeval, et astub oma ametiaja lõppedes 2021. aastal tagasi Saksa liidukantsleri kohalt. Merkel oli eelnevalt teavitanud oma paremtsentristlikku Kristlik-Demokraatlikku Liitu (CDU), et ei kandideeri detsembris toimuval parteikongressil enam erakonna esimeheks, et teha teed uuele juhile. Ta on nüüdseks juhtinud Saksamaad 13 aastat.

Kommentaarid