Kas Eesti võimueliit on täiesti mõistuse kaotanud ja riiki valitsevad astroloogid?

Rubriik Juhtkiri On
- Updated

Kui lugeda üha haigemaks muutuvaid poliitikute ja ametnike sõnavõtte, tundub, et Eesti on omadega nii läbi, et siin ei aita enam ka restardist ja ainus võimalus on taasiseseisvumisega uuesti alustada.

Esmaspäeval avaldasid nii Delfi kui ka Uued Uudised EKRE aseesimehe Henn Põlluaasa analüüsi Reformierakonna valitsemisaja majandusotsustest ja see kokkuvõte on masendav. Jüri Ratase valitsemise ajal tunduvad asjad veelgi hullemini mülkasse vajuvat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimees kirjutab, et rahandusministeeriumi pikaajalise majandusprognoosi kohaselt kasvab majandus vähemalt järgmised 50 aastat ehk aastani 2070. (“Rahandusministeerium järgmiseks poolsajandiks majanduslangust ei prognoosi”, 3. veebruar).

Prognoosi kohaselt algab sel aastal üle 30 aasta kestev majanduskasvu aeglustumine kuni 0,8 protsendini 2053. ja 2054. aastal. Seejärel tuleb seitse aastat kestev kasvu kiirenemine kuni 1,6 protsendini, millele järgneb taas langustrend.

Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütiku Madis Abeni sõnul võib pikaajalist prognoosi kutsuda ka projektsiooniks ning sellesse majanduslanguse prognoosimine on vastutustundetu.

Tulge mõistusele, mehed! Maailm muutub praktiliselt iga päevaga, vastuolud kasvavad, üha uued progresseeruvad protsessid nagu rahvasteränne ja kliimamuutused hakkavad katastroofilist mõju avaldama, ja ühtäkki tulevad paar üleõppinud ja endast heal arvamusel lollpead, kes näevad suurt pilti poole sajandi peale ette?!

Vaadake kõigepealt 50 aastat tagasi ja meenutage, kui palju on selle aja jooksul olnud maailma muutvaid vapustusi! Siis mõelge kasvõi arengu peale – näiteks sellele, kuidas on muutunud nutiseadmed viimase kümne aastaga – ja alles siis hakake oma horoskoope koostama!

Isegi järgmise kümne aasta tulevik saab olema tohutult mõjustatud ülikiirest infotehnoloogilisest arengust, millele töötavad vastu kliimaprotsessid, poliitilised vapustused, ränded, sõjad ja nii edasi – raske on isegi aastat 2025 ette näha. Keegi ei tea, millised jõujooned tekivad Hiina, USA ja Venemaa vahel, millises suunas läheb Euroopa Liit, mis saab Prantsusmaa ja teiste riikide soovist lõpetada 2040. aastaks fossiilsete kütuste tarbimine – ja Eestis kerkivad esile rahandusministeeriumi moodi kohvipaksult ennustajad!

Alles see oli, kui tööjõu sissevedu põhjendati arvudega sellest, kui palju töökäsi on Eestil puudu 2040. ja 2060. aastal. Pärast seda, kui keegi küsis meedias, et kas nende prognooside tegijad ei arvestagi 30-40 aasta üldise arenguga ning muretsevad 2040. aastal puudu olevate lüpsjate, keevitajate ja müüriladujate pärast, siis see lollus vaibus ja tööjõu siiatoomist hakati põhjendama hoopiski IT-spetsialistide ja teadlaste puudusega. Nüüd on lausidiotism saanud uue näo.

Majanduse tulevikku ei saa selles maailmas nii pika aja peale ette ennustada – vabandage tõesti, aga inimesed, kes täna panevad paika poole sajandi arengud, ei saa olla adekvaatsed ja nad tuleb meie kõigi hukatuse vältimiseks ametist kõrvaldada. Oskate te üldse ennustada, mitme miljardi võrra on selleks ajaks kasvanud Maa elanikkond?

Selgest õelusest tahaks kõigile soovitada – pidage meeles rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütiku Madis Abeni nimi ja kui uus majandussurutis kohale jõuab, on aeg tema nööpidest kinni võtta ja vastutamist nõuda, nagu ka kogu Jüri Ratase vasakvalitsuselt, kes lollusi toodab ja võimendab! Ennekõike aga tuleb 3. märtsil anda EKRE-le mandaat abenlike lolluste lõpetamiseks!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused