Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kert Kingo lühike ministrikarjäär kulges ministeeriumipliidi ja meediarusika vahel – perevägivald jõudis poliitikasse

-
24.10.2019
Kert Kingo lühike ministrikarjäär kulges ministeeriumipliidi ja meediarusika vahel. Pilt on illustratiivne.
© UU

Ajakirjandus saavutas käsikäes opositsiooniga metsiku klaperjahiga ühe EKRE ministri tagasiastumise ja üheskoos otsitakse juba uusi ohvreid.

Vaidlustamata ministri eksimusi peab nentima, et sellise rünnakulaviini eesmärgiks ongi suruda inimene kaitseseisundisse, ja kui ta selles juba on, siis hakkab ta tegema vigu kasvõi sõnakasutuses, sest pinge all oleva inimese tähelepanu on mitmes suunas hajutatud.

Aga mitte see pole hetkel teemaks, vaid hoopis räigus, millega tümitatakse naisministrit. Milline kisa oli lahti siis, kui Mart Helme nimetas president Kaljulaidi “emotsionaalselt üles köetud naiseks” – kuidas saab naisele niimoodi öelda? Riigipea kui õrnema soo esindaja kaitsele viskusid nii naisõiguslased kui ka muud opositsiooni tegelased.

Kui palju on EKRE poliitikuid kritiseeritud väidetavate naistevastaste ütlemiste kohta! Sellest tulenevalt peaks kogu see liberaalide kamp seisma selle eest, et naised poliitikas ei peaks taluma alandamist ja pingestamist.

Kui jälgida nüüd Kert Kingo materdamist, siis opositsiooni naispoliitikud Kaja Kallas, Riina Sikkut ja mitmed teised ei hooli grammigi sellest, et nende pekstav on sookaaslane – just nemad on endas peituva fuuria täie tigedusega valla päästnud. Ja ometigi räägiti kunagi, et naised olevat poliitikas rahustav jõud… no ei ole, nemad keeravadki hüsteeria üles, nagu võib sageli Riigikogu arupärimistes näha.

Kas naispoliitikud ei mõelnud poliitilist rivaliteeti kõrvale jättes kordagi, mida tähendab naisterahvale olla riigiametis nii pingestatuna? Kas empaatia on neile võõras?

Eesti 200 üks juhte Liina Normet sõnas pärast Marti Kuusiku skandaali, et oleks tore, kui EKRE esitaks uueks ministriks naise. Nii juhtuski, aga see ei tähendanud midagi – kogemusteta naispoliitikut ei hoitud hetkegi, ta hävitati sama räigelt, sest tema pihta avati tuli ju kohe, kui ta ametisse astus. Meedia astus sõna otseses mõttes Kert Kingo jälgedes ja otsis sentimeetri haaval libastumiskohta.

Huvitav, kuidas tunnevad ennast need sotside ja refi meespoliitikud, kes on igast asendist naisministri pihta tulistanud? On mehelikkus sellest kasvanud? Naiste puhul astuvad džentelmenid ka duellis alati sammukese tagasi, et anda tal võimalus võrdsesse seisu tõmbuda. Opositsiooni meesterahvad aga naelutasid ta kindlamalt maa külge kinni.

EKRE meeste kohta väideti kord, et nende naised liikuvat pliidi ja rusika vahel. Opositsiooni “mehisem” osa vibutas jõuliselt rusikat ja andis nokauti saatva laksu ära.

Küsiks ka ajakirjanduselt – olete vist hirmus uhked, üks sälk jälle püssikabasse juurde? Marti Kuusiku puhul ju veeti väidetavalt meedias kihla, kas ta suudatakse kiiremini maha võtta kui Martin Repinski. Kui juba selliseid leppimisi tehakse, siis ei ole “poliitiku tõelise palge paljastamine” enam esmatähtis, vaid eesmärgiks on lasta auklikuks iga inimene, kes julgeb EKRE ministrikohale astuda.

Kert Kingo võis vigu teha ja tegigi, aga perevägivald jõudis nüüd ka poliitikasse.

UU