Kes võtaks kaitsta kristlust?

Juhtkiri,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Jeesus nutab taas verepisaraid, sest maailm pöörab usust ära.

Maailm on pööranud ususõdadesse, kus taevase jõu toetuse nimel armu ei tunta.

Esimesel ülestõusmispühal Sri Lankal kristlike kirikute vastu korraldatud rünnak pani tõdema, et kui teisi religioone, sealhulgas sõjakat islamit kaitstakse poliitkorrektselt, siis kristluse kaitseks on sõna võtnud vaid Ungari peaminister Viktor Orban.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kristlikku maailma peaks eriti aktiivselt kaitsma Rooma paavst, kellele on kristlased vennad Issandas, kuid tema eelistab kaitsta kogu maailma, erinevatel usunditel vahet tegemata. Seega aga tähendab, et tema enda usuvennad saavad tähelepanu võrdselt teistega, jäädes nimekirjas märkamatuks.

See on kaasaegne poliitkorrektne inimlikkus – sa pead hõlma alla võtma kõik teised, ja alles siis, kui ruumi jääb, võtad omad ja lähedased. Vatikan muretseb pagulaste, migrantide, moslemite, geide ja paljude teiste pärast, ja kristlased on nimekirjas kuskil tagapool.

Maailm pole reageerinud isegi Islamiriigi otsesele genotsiidile kristlaste vastu Süürias ja Iraagis kui vereaktsioonile konkreetse inimgrupi vastu – seda vaadeldakse osana üldistest pühasõdalaste tapatalgutest.

On üks inimgrupp ehk valge rass, ja üks usund ehk kristlus, mida vasakliberaalses maailmas pole poliitkorrektne kaitsta, või lausa vastupidi – neid pigem rünnatakse kui ajaloolist süüdlast kellegi kannatustes.

Euroopas on vaid üks poliitiline liider, kes on oma riigi eesmärgiks seadnud kristliku ruumi kaitsmise ja selleks on Viktor Orban. Selle eest on ta saanud kaela terve laviini süüdistusi, millest absoluutne enamus on täielik vale.

Siit ka tõrvatilk EELK-le – nemadki on variserlikult usuvennad unustanud. Kus on need Süüria kristlastest pagulased, keda Eesti riik ja luterlik kirik lubasid siia tuua? Ärge tulge ütlema, et neid ei leitud – kristlaste erinevatel suundadel peaks Lähis-Idas sidemeid küll olema!

Paraku on samasugused süüdistused kõlanud ka Suurbritannias, kes on paralleelselt moslemivooluga vastu võtnud vaid imetühise osa kristlastest pagulasi – see-eest on riigis olemas islamofoobia-vastane seadus. Täiesti ära vajus mõne aasta taguse kuriteo uurimine, kus moslemid pildusid väidetavalt Vahemere põgenikepaadist kristlasi merre.

Kristlus on kogu maailmas löögi all ja vasakliberaalne poliitkorrektsus ei luba Jeesuse järgijaid kaitsta. Kaks tuhat aastat pärast tema missiooni on Kristuse jüngrid taas tagaaetavad ja hukatavad. Teise põse ette keeramisest, mida kaude soovitab paavst, pole mingit kasu ja konservatiivne maailm peab lihtsalt taas sümboolselt mõõga kristluse kaitseks tõstma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused