Kriis näitab, et Euroopa Liitu sisuliselt enam ei eksisteeri

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix.
Euroopa Parlament

Maailma vallutanud koroonapandeemia ja selle epitsentri jõudmine Euroopasse näitab ilmekalt kätte Euroopa Liidu suguse monstrumi võimetuse.

Veelgi enam, pärast kriisi taandumist ja majanduslikku krahhi pole isegi mõeldav, et Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamenti institutsioonidena saaks edaspidi usaldada, ja võib eeldada, et Euroopa Liit senisel kujul lakkab toimimast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidu varmad eurobürokraadid, kes valmis seadma rahvusriikidele erinevaid piiranguid ja käsulaudu, on nüüd nagu kalad kuival, ega oska midagi kätte jõudnud katastroofis ette võtta.

Iga rahvusriik tegeleb omapäi ja kõik vaatavad selles segaduses ise, kuidas hakkama saada, mingit tuge ei Euroopa Komisjonilt, Euroopa Parlamendilt ega isegi ÜRO-lt pole mõtet oodatagi.

Näiteid selle vägivaldselt kokku klopsitud värdühenduse mittetoimimisest on palju. Ilmekaim neist see, kuidas Itaalia jäeti üksi. Nüüd on teada, et Venemaa sõjavägi saadab meditsiinilist abi Itaaliasse, et aidata neid koroonaviiruse vastu võitlemisel.

Alates pühapäevast viivad Vene sõjaväe transpordilennukid Putini käsul Itaaliasse kaheksa mobiilset brigaadi militaarmeedikute, spetsiaalsete desinfitseerimissõidukite ja muu meditsiinivarustusega. Venemaa saadab ka ligi 100 sõjaväelist viroloogia ja epideemia spetsialisti.

Kui arvata, et selline käik tehakse humaansetel kaalutlustel, siis ollakse eksiteel – seda tehakse ikka liitlaste leidmiseks ning raskel aja osutatud abi ei unustata.

Putin näeb, et Euroopa Liidu kaardimajake varises kiiresti kokku ning kasutas hetke.

Ka Hiina, kust taud alguse sai ja kus see juba taandumise märke näitab, on Euroopale appi tulnud. Küllap temagi valib riike, keda aidata.

Maailm pole enam endine ja pärast koroonat pole seda Euroopa ammugi mitte.

Geopoliitiliselt niigi äreval positsioonil paikneval Eestil jääb vaid loota, et seda aega meie vastu kurjasti ära ei kasutata.

2 commentsOn Kriis näitab, et Euroopa Liitu sisuliselt enam ei eksisteeri

  • Avatar
    Lembit Maimets

    Konservatiivne Rahvaerakond kutsub üle kommentaare andma. Mis on selle mõte? Kas KR ei peaks ise ka mingit seisukohta näitama? Kui ta pürgib juhtivale kohale, peaks ju oma häid eesmärke avaldama.

  • Avatar

    Putin mõtleb 2 sammu ette. Kui kriis käes siis on Itaalia nüüd kindlasti vene majandussanktsioonide lõpetamise poolt.
    Mina loodan, et ühtlasi lõpetatakse nüüd ka Hispaania/Hollandi tomati porno ära ja meie maaelu saab jälle elu sisse.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused