Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui Lukašenka tekitas rändekriisi, siis miks mitte ka Soros?

-
31.07.2021
Praegu näeb piir selline välja. Pilt on illustratiivne.
© UU

Läänes ollakse veendumusel, et Valgevene tekitas rändekriisi piiril Leeduga hübriidsõja ühe vormina kättemaksuks Vilniusele ja Brüsselile Lukašenka-vastase opositsiooni toetamise eest – ja see tõestab, et ka 2015. aastal äkiliselt alanud rändesurve võis olla ette orkestreeritud.

Kahtlemata on Leedu rändekriis Lukašenka algatatud, sest surve tekkis pärast seda, kui Vilnius hakkas võõrustama Valgevene opositsiooni, sealtkaudu kulgev rändemarsruut ei ole loogiline ja on tõestatud, et Minsk korraldab rändevõimalusi lennuliinidel Istanbulist, Bagdadist ja Kabulist. Sellises ebademokraatlikus riigis nagu Valgevene, ei saaks migrandid võimude teadmata kuidagi Minskist läbi maa piirideni jõuda.

2015. aasta rändekriis algas samuti järsku ja tollal kirjutas meedia Aafrika riikides levivatest kuuldustest, et Euroopa vajab hädasti tööjõudu, oodatud on noored mehed, kes saavad kohe töökoha, korteri ja auto – ja pikki aastaid oli neli viiendikku Euroopasse pürgijatest mehed, tühise osa moodustasid pered, peamiselt Süüria põgenikud. Ka Leetu saabunud iraaklased väidavad, et neile antud info kohaselt töötavat ränne Valgevenest Läände nagu õlitatult ja kõik on nende tulekuks valmis.

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli üleskutse süürlastele tulla Saksamaale oli rändekriisi üks taganttõukavamaid avaldusi, mis jättis mitte ainult süürlastele, vaid ka kogu Kolmandale maailmale mulje, nagu peituks lahendus nende muredele Euroopas. Pikki aastaid soodustasid vasakliberaalsed valitsused (eriti Saksamaal ja Rootsis) massirännet, kuni märgati, et asi hakkab ummikusse jooksma, ühiskond lihtsalt ei suuda rohkem vastu võtta ja migrandidki ei kohane uuel kodumaal.

Nüüd on enamik Euroopa valitsusi ära näinud, et asi on käest läinud, kuid rändesurvet peatada nad enam ei suuda (vähemalt mitte “liberaalsete väärtuste” raames) ja ega neil seda lastagi – Lääne-Euroopas on migrante tervitav leer liiga tugev.

Massirännet on seostatud pururikka vanuri George Sorosega, kusjuures seda seost on alati püütud välja naerda. Ometigi on Sorose veendumused just sellised, mis annavad põhjuse algatada ja suunata massirännet Euroopasse ja üldse valge elanikkonnaga maadesse. Selle tõestuseks on ka Läänes tipptasemel levinud võitlus “valgete ülemvõimu” vastu, mida toetavad nii tuntud tegelased nagu USA president Joe Biden (algatas massirände Kesk-Ameerikast), peaminister Justin Trudeau Kanadas ja paljud Euroopa Liidu liikmesriikide liidrid.

Mis võiks olla parim relv “valgete ülemvõimu” vastu, kui mitte nende kodumaa uputamine kiireltsigivate Kolmanda maailma migrantidega? Et see töötab, on näha kogu Lääne-Euroopas, kus migrandikogukonnad kasvavad nii plahvatuslikult, et isegi varem rännet soosinud Prantsusmaa president Emmanuel Macron hakkas islamiseparatismiga võitlema, tõsi küll, presidendivalimiste eel, kus tema peamiseks rivaaliks on immigratsioonivastane Marine Le Pen.

Massirände ideoloogideks on alati olnud mitme Euroopa Komisjoni tippametnik Frans Timmermans, praegune eurosaadik Guy Verhostadt, eelmine Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja paljud teised ning praegunegi komisjon on pigem rännet soosiv kui tõrjuv.

Valgevene-Leedu piiril toimuv on küll Lukašenka hübriidsõda, aga Minski diktaatori õpetajad on pärit liberaalsest Läänest. Aleksandri ja George vahel on rohkem ühist kui arvata võib.