Liberaalide kahekeelsus: mida Sanna Marini puhul ei tohi, seda Donald Trumpi puhul võib

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
Millal vabandab president Kaljulaid president Trumpi ees selle plakati pärast, mis oli üleval Tallinna avalikus ruumis?

Hüsteeria taustal Mart Helme sõnade osas Soome peaminister Sanna Marini kohta torkab taas silma see, kuidas liberaalsed ja vasakpolsed poliitikud pole teinud mingit probleemi Eesti massimeedias jätkuvalt valitsevast meie tähtsaima liitlase USA presidendi mõnitamisest.

Isegi praegu levitab peavoolumeedia massiliselt libauudiseid sellest, kuidas Trump kohe-kohe tagandatakse, kuigi on teada, et kui kahe aasta jooksul pole seda suudetud teha, siis tagandamist ei tulegi. Praegu USA-s toimuvad “juurdlused” on lihtsalt taktika, kuidas Trumpi maine nii täis teha, et teda tagasi ei valitaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti peavoolumeedia aga jätkab selliste libauudiste üleskorjamist ja võimendamist, teades ilmselt ise ka, et need “uudised” lihtsalt hääbuvad. Trumpi valimisest saati aga on ajakirjandus ja liberaalid kogu aeg ainult sellest rääkinud, kuidas Trump nii USA kui ka maailma hukatusse viivat.

Näiteks ütles Kaja Kallas 2016. aastal Donald Trumpi kohta, kes alles astus ametisse (nagu Sanna Marin praegu): “Ilmselt on see üks suur märk Trumpi tulevasest ärimehelikust juhtimisstiilist – rõhk ei ole mitte väärtustel ja tulevikupüüdlustel, vaid kasul.” Kallas sildistas tema jaoks ebameeldiva poliitiku kohe ära.

Kõige selle taustal oleks paslik küsida: millal vabandab president Kaljulaid USA presidendi ees selle eest, et demokraatlikult valitud Donald Trumpi on kogu tema valitsemisaja jooksul Eesti avalikus ruumis halvustatud?

Mis aga puutub Mart Helme sõnadesse Soome peaministri kohta, siis EKRE liider on märkinud, et see oli isiklik arvamus ja välja öeldud rahvuskonservatiivses raadiosaates. Tegelikult ei öelnudki Mart Helme seda kriitikat välja mitte avalikus ruumis, vaid saates, mis on mõeldud rahvuskonservatiivse mõttelaadiga inimestele ning mida peakski reaalselt kuulama ainult nemad – ja EKRE toetajad ongi arvamusel, et Soome valitsus on liiga vasakäärmusesse kaldunud.

Üks kommentaator ongi asja nii kokku võtnud: “Seda saadet pidanuks kuulama ju ainult “ekreiidid” – “normaalsed” inimesed ju Helmesid ei kuula, nemad kuulavad Kallast ja Kaljulaidi. Kuidas siis jõudis “Räägime asjast” saates räägitud jutt liberaalideni – kas nemad on “kapiekreiidid” või otsisid saatest põhjust, millega EKRE esimeest rünnata?”

See kommentaar annabki vastuse – kui peavoolumeedia poleks saadet intriigi saamiseks kuulanud, siis olekski Mart Helme kriitika Soome peaministri suhtes jäänud ainult rahvuskonservatiivsesse ruumi ega oleks kunagi Sanna Marini kõrvu kostnud. Meedial ja opositsioonil aga oli vaja põhjust rünnakuks ja nii toodigi oma inimestele räägitud jutt kogu ühiskonna ette – seega pole presidendi ja opositsiooni vabandused mingilgi moel siirad. Neile on Soome peaminister relv sisepoliitilistes lahingutes.

Kuni aga Eestis valitsevad Sanna Marini ja Donald Trumpi kui kahe riigi liidrite osas topeltstandardid, ei tasu ühtegi opositsioonipoliitikud ja ammugi mitte allakäinud massimeediat tõsiselt võtta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused