OK-märgist – kultuurimarksistid ei tule meile sümbolite tähendust ette dikteerima! Unustage ära!

Juhtkiri,
©UU
Vasakäärmuslane Margus Tsahkna on ennast unustanud ja teeb “paremäärmuslaste” märki.

Pinged kurikuulsa OK-märgi ümber ei taha vaibuda ja ikka küsitakse üle – miks EKRE poliitikud sellega jätkuvalt provotseerivad?

Kogu see jant sai alguse 2017. aastal, kui veebisait 4Chan sidus selle süütu käemärgi naljategemise eesmärgil valgete ülemvõimu eest võitlevate jõududega. Sotsiaalmeedia neelas sööda alla. Isehakanud asjatundjad tuvastavad OK-märgi taolisi tõlgendusi tänaseni mitmel rindel ja igat moodi, kuid üldlevinum ongi selle seostamine “valge rassismiga”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suures osas maailmast ei tea keegi sellisest külgepoogitud tähendusest midagi – nii nagu on ka haakrist Indias hoopis teise tähendusega ja ajalooliselt kogu aeg seal kasutusel olnud. Ilmselt sai äsja puhkenud skandaali tõttu ka absoluutne enamus eestlastest alles nüüd teada, mida see märk “uut moodi” tähendab. Ja nagu selgub, et teadnud ka anglosaksi kultuuriruumist eemal seisev Marine Le Pen sellest midagi, kui ta Ruuben Kaalepiga koos poseeris.

EKRE vastased väidavad, et kuigi tegelik sõnum on sel märgil endiselt see, et kõik on hästi, olevat see rahvusvaheliselt juba siiski rassismimärk, ja kui rahvuskonservatiivid OK-märki kasutavad, siis ei tegevat nad seda mitte hea tuju pärast, vaid just provotseerides – sest nad teavad, kuidas seda tõlgendatakse.

Martin Helme ja teised seda märki kasutavad EKRE poliitikud tunnistavad, et teevad seda meelega – kuid mitte oma meelsuse rõhutamiseks, vaid selleks, et näidata – me ei luba ideoloogilistel komissaridel hakata kaaperdama neutraalsena kasutusele võetud märke, sümboleid, sõnu, lauseid ja muud üldkasutatavat.

Kui me tunnistame, et OK ongi kellegi tahtel rassismi sümboliks muudetud, siis tähendab varsti ehk “nipp” ksenofoobiat, itaaliapärane  “tšau” (ciao) Mussolinit, “tere” marurahvuslust ja ei tea mida veel. Seega võtame ka OK-märgi tagasi, sest see metamorfoos tekkis ju sisuliselt pullitegemisest – rõhutagem, et see tähendab meile endiselt head tuju.

Sest meie ümber toimub ju kultuurisõda, mille on algatanud neomarksism – just äärmusvasakpoolsed suruvadki peale oma tõlgendusi, ja kui me järele anname, siis jäävadki nad kogu ühiskonnale dikteerima, mis on õige ja mis vale. Meie tõlgendame asju, nähtusi, märke ja sümboleid ajalooliselt, traditsioonide järgi või nii, nagu ise seda tahame ja mingid marksistid ei tule meile seda nina alla hõõruma.

Mis aga puutub valitsuse ametissenimetamisel Helmede poolt tehtud OK-märki, siis on Martin Helme öelnud, et ega nad seda kavatsenudki – aga kui nad nägid loosungiga dressipluusis riigipead, siis tundus ka käemärk igati OK olevat.

Muide, just seda märki kasutavad vee all viibides ka sukeldujad, näitamaks, et nendega on kõik korras. Kas me siis laseme nüüd ennast napilt kaheaastasest väärtõlgendusest mõjutada? Ega ikka lase küll – unustage ära!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused